Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany w lewym jądrze


Gość robert1982

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sie zapytac mianowicie mam problem z lewym jadrem, gdy dochodzi wieczor moje jadro zaczyna uciekac na bok. Nie wiem co to jest. Byłem na badaniu usg jader, ale one nic nie wykazaly. Lekarz wykonujacy usg napisal jadra prawidlowej wielkosci, symetryczne, struktura jednorodna, typowa. A wieczorem znow jadro zwisa tak lekko w bok, w lewo. Chcialbym sie zapytac co to jest. I mam tak, ze czasami wieczorem jadro sie okreci i powrozek jest u gory. Czy to moze byc poczatek zylakow? Chcialbym dopisac, ze jak jadro sie obróci to nie boli, a ja je przekrecam tak jak ma byc. Prosze o odpowiedz. Pytalem sie lekarza na usg czy to skret jodra, a on powiedzial, ze nie, wiec co to jest, ze wieczorem zwisa na bok, a rano juz moszna jest przyciagnieta i skurczona i jest wszystko w porzadku. Dodam temperatura 36,7, zadnych wymiotow, zadnych bolow brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Pana opisu nie zauważam w Pana objawach nic niepokojącego. Około 70% mężczyzn ma jądro lewej niżej położone od jądra prawego. Wynika to z budowy struktur anatomicznych sąsiadujących z jądrem. W ciągu doby takie jądro raz może być wyżej raz niżej. Zależy to głownie od temperatury otoczenia na które bardzo aktywnie reagują mięśnie zawarte w worku mosznowym oraz w powrózku nasiennym. Gdy wieczorem worek mosznowy jest bardziej nagrzany to jąro lub jądra mogą się obniżak. To normalna reakcja fizjologiczna. To, co Pan opisuje raczej nie jest objawem żylaków powrózka nasiennego. Jednak, aby być pewnym, co dzieje się z jądrami wystarczy wizyta u urologa, który zbada Pana dokładnie palpacyjnie i powie czy istnieje jakaś patologia lub czy jest to prawidłowa fizjologia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×