Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągnący ból i guzek pod pachą


Gość jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wyczuwam w dole pachowym podłużny twardy przesuwający się guzek wielkości ok 1 cm, Od 3-4 lat mam ciągnące bóle w jego okolicy,czasem i ręki, on sam nie boli.Te bóle zaczęły się po tym jak karmiłam dziecko piersią , 2 lata temu robiłam usg piersi wszystko było w porządku jeśli można tak stwierdzić po 2 minutowym badaniu,(lekarz przejechał od góry do dołu raz pachę i pierś).Stwierdził że te bóle są hormonalne.Jednak jakiś czas temu wyczułam ten guzek pod pachą, wyczuwam go tylko jak opuszczę rękę, bo jak podniosę do góry to gdzieś się chowa no i bóle nie minęły.Czy mam się martwić? czy to węzeł chłonny? czy jakieś inne guzki mogą występować pod pachą?Czy robić jeszcze jakieś badania? mam 27lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi dokładnie ocenić co to jest bez bezpośredniego badania. Najlepiej w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga. Najczęściej w tej okolicy są powiększone węzły chłonne być może na podłożu miejscowego stanu zapalnego (np. takie węzły powiększają się, gdy goli się doły pachowe). Chirurg po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczulam sobie pod pacha guza i boli mnie co to jest boje sie bo mama miała miesiac temu wycieta piers bo ma raka z przerzutami bylam na usg piersi i wszystko podobno jest ok ale pacha boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Weronika

właśnie jestem po kąpieli i zobaczyłam taki guzek.Powiedziałam mamie o tym i ona odrazu powiedziała, że to powiększone węzły chłonne(mama jest pielęgniarką). Teraz czytam o tym w internecie i są informacje,że to oznacza raka.Bardzo się boję.Mam 12 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×