Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pierścienia włóknistego oznacza koniec zawodowego sportu?


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 27 lat, przez 13 lat trenuje piłkę ręczną. Od 4 mieś odczuwam ból w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, a od miesiąca ból promieniuje do lewego pośladka. Dzis odebrałam wyniku TK: Stosunki anatomiczne wewnątrzkanałowe w odcinkach L3-L4 i L5-S1 są prawidłowe. W poziomie L4-L5 szeroka dokanałowa wypuklina pierscienia włoknistego centralnie na gleebokosc do 0,6 mm z uciskiem worka oponowego. Jest dla mnie ważne, czy diagnoza ta wyklucza mnie z dalszego uprawiania sportu na poziomie zawodowym??? Czy jeszcze pół roku gry spowoduje dużo większe pogorszenie mojego stanu?? I czy konieczna będzie operacja by móc wrócić do sportu. Bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie musi się Pan najlepiej skonsultować z neurochirurgiem. Niestety wynik świadczy o dużym zaawansowaniu przepukliny jądra miażdżystego dysku z uciskiem na rdzeń. Sport może pogorszyć ten stan. Neurochirurg po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 37 lat i tak nie dawno stwierdzono u mnie dyskopatię zawansowanną po badaniu TK stwierdzono na poziomnie m-k L4-L5 zmiany zwyrodnieniowe krążka m-kw postaci bulging, bez ucisku na worek oponowy i korzenie nerwowe. Przestrzeń m-k L5-S1 bardzo znacznie zwężona o nierównych i przesklerotyzowanych blaszkach granicznych . Zmiany zwyrodnieniowe krążka m-k w postaci vacuum. Na tym poziomie szerokopostawna wypuklina do kanału kręgowego grubości 4,6mm , z uciskiem na worek oponowy. proszę o poradę co robić i jak leczyć i co to znaczy . Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania czy da się na stałe wyleczyć dyskopatie i czy można wrócić do zawodowego grania w piłke ręczną. mam 19 lat i gram na pozycji bramkarza.czy pomogą w tym jakieś np. stabilizatory ??? prosił bym o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×