Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ganglion na nadgarstku


Gość Małgorzata L

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata L

Dzień dobry mam gangliona już trzeci rok na nadgarstku prawej ręki. Nie leczyłam go ponieważ byłam w ciąży, poza tym zapewniano mnie, że nie jest to nic groźnego i że mogę z tym poczekać. Ganglion rozrósł się na trzy centymetry średnicy i wysokość 1.5 cm. Teraz chirurg ręki stwierdził, że nic nie da się z tym zrobić, że ganglion jest cztero komorowy i może ulec zezłośliwieniu i muszę go natychmiast operować w celtusie, a przecież taka operacja dużo kosztuje. Terminy oczekiwania na operacje są dwa i pół roku czy to prawda, że przez ten okres ganglion może ulec zezłośliwieniu? Czy mogłabym go w innym szpitalu zoperować na chirurgi ogólnej, bo powiedziano mi, że chirurdzy ogólni mają zakaz leczenia ganglionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo zezłośliwienia ganglionu jest bardzo małe. Rzeczywiście zabiegów na ganglionach nie wykonuje się na oddziałach chirurgii ogólnej. Gangliony są związane ze ścięgnami, czyli aparatem ruchu, dlatego tymi zabiegami zajmują się ortopedzi. Tym bardziej, że NFZ nie zapłaci takiemu oddziałowi chirurgii ogólnej za ten zabieg. Najlepiej po otrzymaniu skierowania do oddziału chirurgii urazowow-ortopedyccznej w warunkach szpitala publicznego, bez opłat, poddać się temu zabiegowi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYLVIA -ANGLIA

*)hej mam podobny problem ,znaczy juz jestem po tzw.operacji gangliona -z lewego nadgarstka -po 6 -9 miesiacach od dnia kiedy to cos wyskoczylo*) niestey kazdy najmniejsze to cos moze okazac sie zlosliwe -nie ma co czekac -po takim zabiegu powinni poddac to biopsi i dopiero w tedy wiadomo .zabieg odbywa sie pod narkoza ,niestey ja po zabiegu przez 2 tygodnie nie moglam nic robic ani ruszac dlonia a na zwolnieniu bylam 4 tygodnie -wsztsko jest ok przykro mi slyszec ze dlugo sie czeka w plsce na taki zabieg ktory trwa ok 30 min .no i koszty niesamowite ja zdecydowalam sie na panstwowy zabieg ale w anglii -czekalam 3 miesiace i nie zaluje *)pozdrawiam nie zwlekaj dluzej. xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, Ja po raz pierwszy poddalam sie zabiegowi usuniecia gangliona prawego nadgarstka 7lat temu. Ganglion odrosl po miesiacu, wiec odbyl sie kolejny zabieg. W ubieglym miesiacu lekarz ortopeda wykonal punkcje nadgarstka gdzie po raz trzeci odnowil sie ganglion. Niestety moja sielanka nie trwala dlugo, bo obecnie ganglion znowu odrosl. Sama juz nie wiem co robic. Czy kolejny raz odwiedzic sale operacyjna, czy jakos zyc z ta narosla na nadgarstku. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, ktorzy borykaja sie z tym samym problemem. Buziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałam zabieg usunięcia gangliona nadgarstka prawie 19 lat temu.Zabieg odbył się w warunkach ambulatoryjnych.Przeprowadził go ortopeda w ciągu ok. pół godziny, w znieczuleniu miejscowym.Pozostała jednak jasna blizna.Teraz od paru miesięcy odnowił się prawie w tym samym miejscu.Chcę poddać się wkrótce znowu temu zabiegowi,gdyż szpeci rękę i czasami lekko pobolewa.Lekarz uprzedzał mnie,że może się odnowić.Ale i tak długo miałam spokój.Mam nadzieję,że nie będę musiała teraz na ten zabieg tak długo czekać jak piszą inni.Wtedy była to kwestia chyba ok.1albo 2 tygodni do (mojego)namysłu.Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego guza ok 8/9 lat od czasu 6 operacji zlamanej reki. z czasem zaczal on bolec. guz pojawia sie i znika i dzis lekarz powiedzial mi ze moze go **odessac** strzykawka. czy ma to jakies znaczenie, ze mam go juz tyle czasu i mogl ulec stwardnieniu i strzykawka nie dalaby rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sam problem od ponad trzech lat.Ganglion się powiększył ,raz znika a raz się pojawia.. Nie poddałam się jeszcze zabiegom bo nie mogę się zdecydować z którego skorzystac. błagaam doradźcie mi:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania Radomsko

Witam, miałam zabieg usunięcia ganglionu na nadgarstku 25 września 2013 na dzień dzisiejszy guzek pojawił się prawie w tym samym miejscu i juz bardzo przeszkadza ręka boli, puchną palce i cała dłoń boła stawy więc myśle o kolejnym zabiegu. Pierwszy zabieg miałam wykonywany w Bełchatowie na przeciwko Policji zapłaciłam 200zł i termin bardzo szybko zadzwoniłam w piątek a w środę juz było po strachu. Dr Jerzy Ogłuszka chirurg onkolog polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×