Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie trzustki spowodowane nadużyciem alkoholu


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem juz 3 razy OZT w ciagu roku spowodowane naduzyciem alkocholu. Z kazdym kolejnym razem przebieg choroby jest powazniejszy. Ostatnie OZP wystapilo w pazdzierniku tego rozku , zaskoczylo mnie to poniewaz ograniczalem calkowicie spozywanie alkocholu lecz zdazyl sie ciag trwajacy 4 dni po ktory odrazu trafilem do szpitala. Od tamtej pory nie spozywam alkocholu , zarzywam leki oraz stosuje diete, lecz nie mam juz takiego apetytu jak przed wystapieniem choroby, zaznaczyc ze mam dopiero 18 lat. Chcialbym sie dowiedziec jak dlugo mozna zyc z tak zniszczona trzustka i czy jak bym nie pil alkocholu np. przez najblizszy rok stowal diete oraz zarzywal lekow czy nadal zapalenie by wystepowalo po jednorazowym wypiciu kilku drinkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Pana przypadku bezwzględnie musi Pan unikać alkoholu. W Pana przypadku nawet niewielkie ilości alkoholu mogą wywołać ostre zapalenie trzustki. Tak Pana trzustka reaguje na alkohol i nie da się tego w żaden sposób wyleczyć. Stan trzustki najlepiej ocenić na podstawie badania USG i/lub TK. Trzeba niestety utrzymywać dietę, zażywać odpowiednie leki. Można w ten sposób zregenerować miąższ trzustki. Niestety, ale musi Pan przestrzegać bezwzględnie unikania wszelkich postaci alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek s.

Alkohol w każdej postaci i każdej ilości szkodzi ewidentnie trzustce. Piszą o tym wszystkie poważne publikacje medyczne. Dewagacje niemerytoryczne na ten temat to jak dyskusja na temat *czy ogień można gasić benzyną?*. Proszę Admina forum o usunięcie jednego wulgarnego posta umieszczonego w tej dyskusji (wskazywać chyba nie muszę). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedem tydzien temu ze szpitala ,lezalem na OZT,scisla dieta w szpitalu(nawet wody nie moglem).Czy w moim przypadku rozpoczecie diety lekkostrawnej rozszezonej(jogurty,zypy lekko strawne,mieso drobiowe gotowane)nie jest za wczesne?dziekuje,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy ludzie piszecie,życie wam nie miłe.posuchajcie,mam 30 lat ,piłam prawie 10 lat,mam przewlekłe zapalenie trzustki,poszerzony przewód wirsunga 3mm.od 1/5roku nie pije biore tylko jeden lek 3 razy dziennie kreon25000.i pić już w życiu nie będe mam dla kogo żyć mam dziecko i musze i chce je wychować z picia mi nic nie przyjdzie i obiecałam to mojemu dziecku.zróbcie tak jak ja obiecajcie komuś na kim wam bardzo zależy,może pomoże.pozatym nie warto umierać przez alkochol,to wstyd.ratujcie sie puki jeszcze możecie,życie jest piękne i krótkie żeby je przepić,za dużo tracimy przez picie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażona. Mój mąż alkoholu za kołnierz nigdy nie wylewał nawet po pierwszym zapaleniu trzustki. Teraz jest dwa tygodnie w szpitalu i lekarze ,żeby zastosować odpowiednie leki muszą go zoperować,tzn zrobić 10-15cm nacięcie w celu wprowadzeniu drenażu i sączków bo są jakieś ropnie , sprawdzić czy nie ma zwłóknienia przy otrzewnej. Obecnie jest to jego 4 pobyt w szpitalu w przeciągu 5 lat . W tamtym roku trafił już z ostrym martwiczym zapaleniu trzustki a teraz już są takie powikłania ,że strach myśleć o najgorszym a on chyba udaje albo zgrywa harcerzyka jakby chodziło o wyrwanie zęba. Mimo ostrych ostrzeżeń lekarzy i najbliższej rodziny po każdym pobycie w szpitalu tak w miesiąc,najdalej dwa zaczynał od delikatniejszych trunków aż kończył na czymś znacznie mocniejszym. Co ja mam teraz o tym wszystkim myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda P -Proszę cię o kontakt(adres e-mail)Monika 35lat z podobnym problemem.Baaardzo proszę o kontakt.Podam Ci numer tel.bo email mam z nazwiskiem ,a nie mam siły teraz nowego zakładać.Dajdzwonka albo napisz mi swój e-mail.Też mam dzieci i boję się tej choroby.Proszę odezwij się!!!!!Mój numer 504261645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×