Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz głowy trzustki jest wyleczalny?


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 49 lat i pod koniec listopada br. zakończyłam sukcesem roczne leczenie interferonem na WZW typ C. USG wtedy przeprowadzone nic złego nie wykazało, tzn wszystkie organy w normie łącznie z trzustką. Natomiast w zeszłym tygodniu odebrałam wyniki tomografii, która wskazuje na guza głowy trzustki opis mówi, że trzustka powiększona w zakresie głowy miejscami o policyklicznych zarysach do 37mm. Nie miałam żadnych objawów, schudłam ale to także charakterystyczne i normalne dla kuracji, którą przeszłam. Poza tym czuję się dobrze. Moje pytania: 1. Czy wcześnie wykryty guz jest całkowicie uleczalny i jaki są rokowania w takich przypadkach? Jakie są skutki operacji? 2. Kilku lekarzy wydało sprzeczne opinie. Dwóch zaleca MR, jeden mówi że to zbyt szkodliwe po mojej kuracji i tomografii i każde z tym czekać przynajmniej 3 miesiące. Czy mogę wykonać to badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie MR jest najmniej obciążającym organizm szczegółowym badaniem obrazowym, praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Myślę, że warto byłoby je wykonać mimo tak krótkiego okresu od zakończonej kuracji interferonowej. Trzeba dokładnie zdiagnozować guza trzustki. Musi Pani sobie zdawać sprawę z tego, że usunięcie części trzustki (wraz wtedy z dwunastnicą - taka jest zasada postępowania) jest bardzo ciężkim zabiegiem, obciążającym organizm i często powodującym wiele powikłań. Trzeba mieć ewidentne wskazania, aby wykonać taki zabieg. Musi być Pani w pełni zdiagnozowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×