Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Świąd odbytu


Gość aśkaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Swiad odbytu- bylam z tym problemem u proktologa ktory stwierdzil ze u mojej osoby nie jest to az tak mocno szkodliwe..mowil o jakies szczelinie w odbycie czy cos tam...i na ten świad odbytu zapisal mi masc Nitrocard ktora nie jest na to wogole..ale powiedzial mi ze po tej masci powinno mi sie poprawic i dalej sie nie nasilac...stosujac natomiast ta masc odzczuwam silne pieczenie w okolicy odbytu i bol glowy ktory mija po jakims czasie...czy to normalne objawy co do tej masci??....stosuje ja dopiero 3 dzien....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, co do tej maści to normalne objawy (maść powoduje rozkurcz mięśniówki odbytu, ale też i naczyń także mózgu co powoduje ból głowy - objaw uboczny). Proktolog rozpoznał u Pani przewlekłą szczelinę odbytu, która może przejawiać się świądem odbytu. Leczenie jest prawidłowe, trzeba tylko czekać na skutki tego leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlancoMaestro

Witam. Od tygodnia męczy mnie świąd odbytu. Przy oddawani stolca widzę krew na papierze, lecz wynika ona wg mnie z podrażnienia odbytu wywołanego uporczywym drapaniem się ( na początku nie wiedziałem, że nie powinno się drapać). Co to może być? Hemoroidy? Ale nie czuję żadnego bólu. Grzybica? A jakiej są jej objawy? Czytałem również o szczelinie odbytu. Mam takie widoczne coś na odbycie (zdjęcie: http://pokazywarka.pl/vckh0a/). Tyle czy to szczelina czy *normalny odbyt*. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. sprawdz dokladnie czy w kale nie ma malych ,przezroczysto-bialych glist dlugosci od 3 mm do nawet 1-go cm ( moze byc nawet tylko jedna) w jelitach bedzie ich wiecej. jesli tak to to sa owsiki, poprzygladaj sie nawet przez kilka dni. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×