Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na szyi


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imie Beata i mam 18 lat niedawno na szyi po prawej stronie tuz pod szczeka zauważylam male wybrzuszenie wygladajace jak maly guz, myslalam ze poprostu mnie przewialo i przejdzie ale niestety tak sie nie stalo. Guz lekko boli przy dotknieciu i przy dluzszym schylaniu glowy w dol czuje lekkie duszenie w gardle nie wiem co to jest i od czego moze byc spowodowane prosze o pomoc. Pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja tez mam taki guzek, dzis ide do lekarza. U mnie to prawdopodobnie jest od stanu zapalnego w zebie, ktory boli mnie juz od prawie dwoch tygodni. Upewnij sie, ze zeby masz zdrowe. Druga sprawa moze byc jakas inna infekcja, ktorej efektem sa powiekszone wezly chlonne. Trzeci powod - tarczyca, ja mam z nia problemy od wielu lat. Tez mnie *dusi*, ostatnio jakby bardziej, ale tez wyniki TSH mam gorsze. Popros o skierowanie na TSH i morfologie. Oczywiscie sa tez inne, gorsze mozliwosci, ale tym sie teraz nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem i mam dalej tylko po lewej stronie... tzn mam bo juz wtory ide na operacje a one sie dalej pojawiaja sa to chłonniaki...wiec sie nie martw operacja i po sprawie...z jednym zabiegiem wytrzymasz z 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aleksandra

Witam. 2 dni temu pojawił sie na szyji z prawej strony guzek.(właściwie to jest on pod skóra) jak dotykam nie boli, przy poruszaniu głowa tez nie.ale boje sie ze moze to byc cos nowotworowego , moze przesadzam ale jestem troszke przeczulona,w mojej rodzinie dziadek zmarl na czerniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prawdopodobnie jest to powiększony węzeł chłonny w przebiegu infekcji. Jeśli występują objawy dodatkowe (nieżyt nosa, ból gardła, gorączka) tym bardziej przemawia to za infekcją. W razie wątpliwości można udać się do lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś od 6 lat po lewej stronie szyi mam guza na początku był niewidoczny i można było jedynie wyczuć go dotykając miałem wtedy z 17 lat i kompletnie to zignorowałem teraz jednak on wystaje na ok 0.5 cm i ma z 1 cm średnicy mam obawy że to nowotwór ale poza tym przez cały ten czas raczej nie miałem jakichś groźnych objawów chciałbym dowiedzieć co mi jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam dokładnie taki sam problem jak kolega anderr, od kilku lat mam guzka, chociaż mi sie wydaje że on był od zawsze, po lewej stronie szyi. Jest pod skorą , nie boli, i wydawało mi się zawsze , że to jakieś szkło albo coś mi pod skórę weszło wiec sprawę bagatelizowałem.Ostatnio bardziej wystaje niż zwyle. Dopiero ostatnio ktoś mnie nastraszył , że może to być coś poważnego. W dzieciństwie miałem niewielkie problemy z tarczycą, mam 24 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś rok temu w dolnej, przedniej, prawej części szyi wyczułam guzka o średnicy ok. 1,5 cm. Martwię się czy może byc to coś poważnego? Od kilku miesięcy leczę się na zapalenie tarczycy, wykryto u mnie również na prawym płacie tarczycy na tylnej powierzchni dolnego bieguna guzka o wymiarach 13x10 mm. Czy owy wyczuwalny guzek może byc poprostu wykrytym na badaniu usg guzkiem tarczycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio pojawił mii się ok. 3cm nad jablkiem Adama bolesny guzek przy dotyku boli on również jak podniose głowę wysoko do góry. Chciałbym dodać ze jestem alergikiem od paru lat mam 3 popsute korzenie zeba oraz widoczny trzeci migdal po wyciagnieciu języka bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiś 2 tygodni martwi mnie guzek na szyi. Znajduje się pod jabłkiem Adama i schodzi w dół ku kościom objczyka. Nie jestem pewna co do tarczycy. Poniewarz *wole* nie rozchodzi mi się na szerokość szyi, tylko jest w jednym miejscu jakby kulka pod skórzą. Proszę pomóżcie mi. Obecnie przebywam za granicą i dopiero za przeszło miesiąc będę w Polsce. Wtedy myślę się udać do lekarza na badania. Nie przeszkadza że tak długo będę czekała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Być może z uwagi na lokalizację to jakiś właśnie guzek związany z tarczycą. Trudno powiedzieć bez badania. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Kontrola za miesiąc u lekarza nie powinna stanowić zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×