Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel jajnika


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze mam pytanie.10 listopada miałam operację usunięcia macicy bez przydatków.14 grudnia poszłam do kontroli do ginekologa i lekarz stwierdził ze nalewym jajniku powstała torbiel o wymiarach 3,5 cm/2,8 cm.Miałam zrobić badanie Ca125 i wynik wyszedł 54,08 jest to wynik powyzej wartości referencyjnych.Do kontroli mam przyjsc za miesiąc,boje się ze to coś poważnego?Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do badania CA 125 nie koniecznie musi to być wynik świadczący o nowotworze, może to być zwykły stan zapalny patrz: http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/553_leukoplakia.html Wartość badania nie przekracza znacznie normy (w przypadku raka zazwyczaj wynik przekracza kilkakrotnie normę). Torbiel nie jest duża i zapewne ginekolog podejmie próbę jej leczenia farmakologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze mam takie pytanie?W listopadzie 2009r miałam operację usunięcia macicy przydatki zostawiono , po miesiacu gdy poszlam do kontroli okazalo się że mam torbiel na lewym jajniku ,lekarz zlecił mi zrobienie wyniku ca 125, wynik był zawyżony 54,3 i przy następnej wizycie okazało się ,że torbiela nie ma.Miałam przyjśc po trzech miesiącach donastępnej kontroli i okazało się ,że znów mam torbiele i to dwa nie wiem co o tym myśleć ,bo lekarz sam nie wie i mam przyjsć znowu za trzy miesiące.Może pan mi coś wytłumaczy skąd to się bierze ,bo ja już jestem zaniepokojona.Proszę bardzo o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×