Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie dysku i wszczepienie implanta


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam. Wczoraj byłem na konsultacji z neurochirurgiem. W styczniu tez czeka mnie zabieg endoskopowy na L-4 / L-5 Mam miec usuwany dysk a zarazem wszczep implanta. Cena 6500.- za usuniecie i 8000.- za wszczepienie implanta. Zabieg będzie robiony w Katowicach - doktor Kwiek. Mam pytanie. CZY JEST KTOŚ CO MIAŁ ROBIONĄ OPERACJĘ PRZEZ TEGO PANA? Obawy zawsze są przed takim zabiegiem, to jednak sporo kasy, a przede wszystkim to przecież MÓJ KRĘGOSŁUP. Prawda? Dodam, że czeka mnie na L-3/L-4 IDET, a na L-5/S-1 kolejny implant. Bielsko B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.Mam na imie Renata jestem 3 tyg po operacji kregoslupa szyjnego.cierpialam bardzo przed operacja mialam blokade tetnic szyjnych,przepukline z uciskiem na worek oponowy oraz mnostwo osteofitow.Operowal mnie cudowny doktor w Rzeszowie dr.Flakiewicz.Dzisiaj tj po 3 tyg czyje sie znakomicie ,naturalnie ,ze odrobine odczuwam szyje,bo przeciez tam sa implanty i stabilizator.Widzialam 4 pacjentow w szpitalu ktorzy tez byli operowani i wszyscy czyja sie znakomicie .polecam ten szpital nr. 2 w Rzeszowie ,opiekuncze pielegniarki,i zlote raczki zwlaszcza dr.Flakiewicz.Ja nic za operacje nie placilam,ani grosza.Prosze sie nie bac ,bo nie ma czego,byc dobrej mysli i poszukac tak jak proponuje szpitala dobrego i specjalisty tak jak ja znalazlam nie koniecznie trzeba placic,czasem usmiech i kwiaty to wiecej niz pieniadze znacza pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B.

WITAM. W tym wątku, ale troszke wyzej jest więcej napisane na ten temat (to dla pani Sabi z B-B) Właśnie jutro tzn 6 luty będę miał robiony zabieg usunięcia dysku i wszczepienie implanta w Chorzowie. Po 24 lub 48godz do domu. Więc coś więcej będę mógł napisać w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B.

Witam. Dzisiaj mija ósmy dzień od zabiegu. W sobotę 6 luty miałem usunięty dysk na poziomie L4-L5 i wstawiony implant. 24 godz po zabiegu byłem już w domu. Sam zszedłem z pierwszego piętra po 24 godz i sam wszedłem na piętro, oczywiście będąc na środkach przeciw bólowych. Do dzisiaj dalej biore przciw bólowe. Ponieważ przed zabiegiem czułem się dobrze i nie brałem przeciw bólowych, dlatego uwazam, że pomimo 8 dni od zabiegu, to czuję się gorzej bo boli. Mam nadzieje, ze będzie lepiej :))) Może KTOŚ napisze ile to ma boleć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mialem operacje usuniecia dysku w odcinku lendzwiowym bez inplantu. Czuje sie duzo lepiej niz przed operacja chociaz mina zaledwie tydzien. caly czas odczuwam mrowienie w nogach z przed operacji. Mam nadzieje ze wszystko wroci do normy. jesli ktos mial cos podobnego plz odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

witam jestem rok po operacji i wstawieniu implantow . odc. ledzwiowy. no niestety lepiej nie jest mrowienie zostalo dretwienie jest nadal , musze sie rano rozchodzic zeby bylo dobrze i zeby jakos funkcjonowac . ale moze to tylko u mnie tak jest , byc moze dlatego ze za bardzo zwlekano z operacja . pozdrawiam cierpiacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B.

Witam. Zauważyłem na tej stronie znajomy mi WasMed i dobrego fachowca Adasia od kręgosłupów. W 2003r operacja u mnie była nieunikniona. Jednak rączki Adasia przez 7 lat utrzymały mnie od operacji. Z czystym sumieniem cierpiących w bólu polecam te *złote ręce*. W tym roku operacja była konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kto zdecydowal sie na implant L4/L5 lub kto tak pokierowal jesli przed operacja nie byly potrzebne srodki przeciwbolowe. Z tego co sie orietuje to po molo inwazyjnych operacjach kregoslupa boli okolo 8 - 9 m-cy. Przed i po kazdej operacji kregoslupa potrzebna jest i niezbedna rechabilitacja. Sam podrazniony nerw to bol okolo 5 - 6 miesiecy www.golonglife.de/2007_01/bandscheibe.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wszczepiony implant w odcinku L4/L5 w styczniu 2009 robiono mi to w Olsztynie a operował dr. Niedzwiecki . Jak przed operacją bolało rano dopóki nie rozchodziłem tak teraz boli bez przerwy ,środki przeciw bólowe przestały działać dzień staje się koszmarem . Doktorek rzekł przed operacją * będzie pan normalnie funkcjonował bez zadnego bólu * więc kto by się nie zgodził . Przez pół roku dawał zwolnienie a po wystawił kwit leczenie zakończone , nie dał żadnego skierowania na rehabilitację kompletnie nic . Zabieg był w poniedziałek może był na kacu? tylko dlaczego ja trafiłem na tego ciołka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj , ja mam tak samo operacje mialam w sierpniu 2009 , i tak samo bylam na zwolnieniu pol roku , potem wrocilam do pracy ale niestety bol nie dal mi normalnie funkcjonowac , lekarz co mnie operowal dawal leki p.bolowe i twierdzil ze wszystko jest ok . polecono mi neurochirurga poszlam zalecil rezonans i okazalo sie ze mam stenoze czyli ucisniety nerw , czeka mnie kolejna operacja poniewaz bol jest ogromny ,stracilam czucie od posladka do lewej nogi , koszmar, siada mi psychika przez to wszystko nie wiem co z praca , czy kolejna operacja pomoze , teraz wychodze z zalozenia ze to bardzo wazne jaki lekarz nas operuje , trzeba rozwazyc wszystkie za i przeciw , pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B

Ja jak już pisałem wcześniej już trochę przeszedłem przez operacje, bo aż trzy razy krojony od lutego do lipca. L3-4 IDET, L4-5 Endoskopowe usuwanie przepukliny, L4-5 wstawiany stabilizator, L5-S1 wstawiany stabilizator, L5-S1 kolejne cięcie - naprawa wstawionego stabilizatora. Obecnie jeszcze nie zagojona rana po ostatniej operacji tzn od 10 lipca. Czy jest dobrze? Jest lepiej jak przed operacjami. Przeciwbólowych nie biore już od pierwszej operacji, troszkę boli, a na rehabilitację jeszcze za wcześnie. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek z Warszawy.

Byłem operowany na kręgosłup lędżwiowy implant L4-5 wstawiony stabilizator.Operacja była w lutym 2010 po 7 miesiącach jest coraz lepiej,odrętwiała stopa pomału wraca do siebie. Bóle kręgosłupa są bardzo małe , najlepiej jest rano .Lekarz powiedział że zdrowie będzie pomału wracać do normy obecnie mam 62lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam operowana 5 lat temu na kręgosłup na odcinku lędżwiowym przed operacją chodziłam o kulach lewa stopę miałam opadneta rwa kulszowa masakra a teraz biegam pracuję miałam 39 gdy byłam operowana w opolu wWCM czuję się świetnie miałam usunięty dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do operacji dysk C6/7 z wstawieniem implantu, prosze o informacje jak sie czuje po operacji, mam prace siedzaca, wiec kiedy moglabym wrocic do pracy? jak sie czuje po operacji? prosze o wszystkie informacje na email:adanad6@wp.pl lub na forum dzikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Justyno jeśli chodzi o wstawianie implantów na śląsku to napewno w Jastrzębiu Zdroju znakomici fachowcy. Ja tam miałem wstawiany DIAM na odcinku L4/L5 4 tyg. temu i jest rewelacyjnie jak na razie. Ile się płaci ja nie płaciłem nic wszystko poszło na NFZ . Jak się dostać musisz mieć skierowanie na oddział neurochirurgi od swojego lekarza co niestety nie gwarantuje że będziesz przyjęta bo mają wielkie kolejki ,chyba że jest to nagły wypadek . Najlepiej jak masz taka możliwość to umów się na prywatną wizyte do dr. Grzegorza Kiwica ( niestety czas oczekiwania na tą wizyte wynosi ok. 3 miesięcy ) przyjmuje w Rybniku na Placu Wolności mogę polecić z Pana Kiwica bo sam byłem operowany przez niego fachowiec jakich mało!!! w moim pprzypadku nie obiecywał tz. gruszek na wierzbie ale fachowo wszystko wytłumaczył jak będzie przebiegała operacja no i co dalej po niej. W razie jakiś dodatkowych pytań to proszę pisać Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×