Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból okolicy odbytu


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni odczuwam silny ból okolicy odbytu. Ból jest ciągły, odczuwam go na zewnątrz i tak jakby promieniował do kości ogonowej. Nie zauważyłem żadnych zmian ani krwawień. Ból utrudnia, wręcz uniemożliwia siedzenie. Czopki i maści doodbytnicze (Hemorectal, Procto-Glyvenol) nie pomagają. Krótkotrwałą ulgę przynoszą środki przeciwbólowe. Mam 30 lat i nigdy nie miałem podobnych problemów. Co to może być? Do jakiego specjalisty się udać, bo w mojej miejscowości nie ma proktologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na początku najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. Aby zastosować odpowiednie leczenie trzeba stwierdzić dokładnie co należy leczyć, zdiagnozować chorobę. Jeśli problem nie jest związany z odbytem, być może to problem neurologiczny (związany z patologią w zakresie nerwów unerwiających ta okolicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po porodzie nabawiłam się hemoroidów, ze 3 były jak małe flaki i 1 mały i twardy najbardziej bolesny. Czytałam non stop i stosowałam coraz to inne środki: procto-hemolan, Aesculan, Hemorol czopki, Czopki propolisowe... 1 z żylaków pewnego dnia mi pękł, bo się trochę polało krwi i od tamtej pory z tej strony przestało mnie boleć przy wypróżnianiu. Nadal jednak bolał ten twardy nie tylko podczas ceremonii, ale potrafił pół nocy się odzywać, bolał i pulsował. W końcu wczoraj przeczytałam, że hemoroidy to nie tylko żylaki, które przeważnie nie bolą, ale też i guzki, które mogą dać popalić. Znalazłam - EMORECT żel - zbawca, chłodzi i jest przeciwbólowy. Nie wiem jeszcze czy zlikwiduje mi ten guzek, ale ważne, że nie boli! Może u Ciebie też jest tak mały guzek (bo on jest wewnątrz, trzeba się naprężyć, żeby go wyczuć pod palcem). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziesz zadowolony z kuracji z zastosowaniem preparatu Proctolact. Wprawdzie efekty nie są natychmiastowe ale utrzymują się bardzo długo. Najlepiej poczytaj o właściwościach preparatu na stronie pod adresem www.proctolact.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×