Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie woreczka żółciowego po OZT


Gość Jola z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jola z Warszawy

Po przebytym martwiczym OZT (właściwie jeszcze do końca nie zszedł obrzęk), z powikłaniem w postaci ropnia (usunięto operacyjnie 2 miesiące temu, niedawno zarósł się brzuch po leczeniu metodą otwartego brzucha), mój tata ma ostre bóle woreczka żółciowego (No-spa nie pomaga), szczególnie przy poruszaniu się. Przyjęto go na oddział chirurgii. Mam natomiast pytanie, podobno usunięcie woreczka wchodzi w grę dopiero po 5 miesiącach od OZT. Co robi się w sytuacji zapalenia woreczka, operuje? Woreczek jest pełen, ma podobno bardzo grube ścianki i jest obkurczony na złogach (miał to być wskaźnik do usuwania laparoskopowego). Stan pacjenta ogólny dobry (udało się przytyć po OZT i odrobić 7 z 15 utraconych kilogramów i obecnie waga jest prawidłowa, wyniki też ok, oprócz OB). Od czego to zapalenie mogło powstać? Tata ściśle przestrzegał diety, jadł tylko gotowane rzeczy, ścisła dieta trzustkowa. Czy nie można było usunąć woreczka przy operacji ropnia? żeby nie kroić kilka razy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodzik to aspatam. Przez 16 lat nie był do puszczony do sprzedaży jako produkt spożywczy, ze względu na rakotwórcze działanie. W końcu został dopuszczony przez FDA w skandalicznych, kompromitujących okolicznościac. Więc sami sobie odpowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×