Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrażliwa, boląca i zapadająca się brodawka


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mieszkam w tej chwili w Londynie a tutaj niestety medycyna dla nas-emigrantow nie jest na najwyzszym poziomie wiec z niecierpliwoscia czekam na konsultacje w Polsce.Nim to jednak nastapi chcialabym podpytac na temat mojego problemu.Wstyd sie przyznac ale po pewnej upojnej nocy z moim partnerem zostala mi na piersi spora ranka-(brodawka i otoczka).Bolalo ale sie w koncu zagoilo.Niestety mam wrazenie jakby sie od tego czasu cos w tej piersi*zespulo*.Jest bardzo wrazliwa na dotyk, boli a brodawka w tej piersi zupelnie sie zapada:(Jestem zalamana bo wyglada to fatalnie i mam z tym straszny problem.Poza tym boje sie ze to moze byc cos powaznego.Zadnych guzkow nie wyczuwam,wezly tez w porzadku.Kiedys moje piersi powiekszaly sie przezd miesiaczka i wtedy byly bardziej bolesne.Teraz mam wrazenie ze sie zmniejszaja i bola caly czas.brodawka niby reaguje na zimno i dotyk ale bez tego zapada sie i wstyd sie rozebrac.nie wiem co powinnam z tym zrobic i wogole dlaczego cos takiego moglo sie stac z piersia ktora nigdy nie miala wciagnietej brodawki?Czy to da sie jakos odwrocic?Czy pozostaje mi tylko chirurgia?Czy to trudny zabieg i czy efekt bedzie trwaly?Kiedys spalam na brzuchu teraz to niemozliwe bo bol mi nie pozwala.To nie tylko defekt kosmetyczny sadze.Bardzo prosze o odpowiedz.Mam 29 lat.Nie bylam nigdy w ciazy.Pochodze z Olkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda minęło tyle czasu.. ale może na coś się przyda moja amatorska rada - poleciłbym wybranie się do homeopaty, w Anglii homeopatia cieszy się szacunkiem, a leki homeopatyczne kupisz pewnie w większości aptek lub w specjalistycznych wytwórniach typu Helios. Z tego co jestem w stanie powiedzieć na bazie książkowych informacji: - typowe leki na urazy kobiecych piersi to Bellis perennis, w niskim rozcieńczeniu typu 3D lub 5CH, a w nastepnej kolejności Conium maculatum podobnie 3D lub 5CH (źródło: Receptariusz Clarke*a wydany tez po polsku). - Conium maculatum jest tez jednym z kilkunastu leków homeopatycznych, które mają w swoim obrazie *wciągnięcie brodawki* Uniwersalnym lekiem *na rany* jest Arnika (Arnica montana) może zadziałać tez w przypadku urazów odległych w czasie, trudno mi doradzić potencję ale powiedzmy może być 30ch, 200 CH a nawet więcej. Moja rada: poszukaj dobrego homeopaty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×