Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny guzek między pośladkami, torbiel, ropniak?


Gość Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemysław

Witam Mam 18 lat i pewien problem przez co chciałbym poradzić się kogoś kto zna się trochę na rzeczy. Mam pewną hipotezę co mi urosło jednak nie widziałem żadnych fotografii w internecie czegoś podobnego i chciałbym aby ktoś rzucił okiem. Postaram się opisać przebieg zmian tego guzka: Zaczęło się około rok temu , trochę przeszkadzało przy jeździe skuterem ( uwierały sprzączki od dżinsów i przy nacisku powodowały ból).Trochę ropiało ,krwawiło. Podczas chodzenia nie bolało , dopiero wówczas gdy uraziły mnie spodnie.Skuter sprzedałem została zwykła górka , spokój był gdzieś około pół roku. Myślałem że problem się skończył ale guzek nadal jest. W ciągu ostatniego miesiąca również ropiało.Krew też była obecna. Pękło , po czym za jakiś czas powstała dziura dość głęboka o średnicy około 2 może 3 cm. Około tydzień czasu się to zarastało , myślałem że mam święty spokój. Teraz zaczyna się od nowa. Zamieszczam fotografie aby ułatwić zadanie: [URL=http://img514.imageshack.us/i/p1050836g.jpg/][IMG]http://img514.imageshack.us/img514/6862/p1050836g.th.jpg[/IMG][/URL] Zdjęcie zrobione dziś- dziura powstała około 1,5 tygodnia temu , po czym znów zaczyna ropieć. Wie ktoś co to jest? Podejrzewam torbiel włosowatą, na czyraka mi to nie wygląda. Mam trochę owłosienia i torbiel występuje 3 krotnie częściej u facetów niż u kobiet Na fotografii widać wielkość tej dziury , taka jaśniejsza skóra. We środę idę do miejscowego lekarza może rozpozna , jeśli nie to biorę skierowanie do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość USGOMISTA

matko boska, na zdjecia nawet nie patrzyłam, idz do proktologa, gastrologa lub chirurga, czy te opisywane zmiany leczyłes dotąd sam? to może byc również colitis ulcerosa , przetoki okołoodbytnicze ipt, a zdjecia pokarz felczerom, zaden lekarz nie bedie ci zdjecia opisywal , bo to nie rentgen klp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu i zamieszczonego zdjęcia wynika, że to raczej zropiała torbiel krzyżowa. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. Leczenie takiej zmiany jest zabiegowe. Nie wyleczy się takiej torbieli zachowawczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemysław

Zamieszczenie zdjęcia miało pomóc w diagnozie. Nie byłem pewien czy to torbiel na podstawie samych opisów. W internecie zdjęć nie znalazłem niestety. Jeśli kogoś uraziło to przepraszam. Właśnie wziąłem prysznic i zauważyłem że odpadł ten strup z ropy i krwi i nadal mam dziurę. Jak to *zabezpieczyć* przed dostaniem się dodatkowych bakterii do czasu aż pójdę do chirurga/proktologa? Do chirurga pójdę najprawdopodobniej w czwartek/piątek. Gdzieś czytałem że można to zabezpieczyć plastrem z maścią ichtiolową. prawda to? Nie leczyłem tego , chwilę bolało później przestawało. A dziura zrobiła mi się dopiero teraz.Dziękuje pięknie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sami tego nie usuniecie musicie się wybrać do szpitala na chirurgie i trzeba to wyciąć !! Ja miałem podobny problem i poszedłem na zabieg trwa około godziny trzeba wyciąć całą ta dziurę i do tego jeszcze kanały które sie tam porobiły !! Jest to Cysta ogonowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k***a mam to samo od 3 dni nie mogłem na tyłku usiać,sądziłem że to może być siniak gdyż paru ładnych miesięcy zaczął sezon rowerowy. Smarowałem ten guzek Altacet do czasu gdy zrobił się pryszcz z białym stożkiem,od razu kupiłem wodę utlenioną i 3 sztuki igieł do strzykawek. Przekułem go i nie było to łatwe ale wycisnąłem ten ropniak do ostatniej kropli ropy i czarnej krwi czynność powtarzam co godzinę.Mam nadzieje że to coś zniknie bo to nie ropniak na kolanie żeby iść do lekarza bez krępowania . STARY JAK TY SIĘ Z TYM MECZYSZ OD TYLU MIESIĘCY TO LEC DO SZPITALA !!!!!!!! MOŻESZ MIEĆ POWIKŁANIA !!!!! TRZEBA BYŁO OD RAZU TO PRZEKUĆ I WYCISNĄĆ PO MIMO BÓLU ALE WYCISNĄĆ JAK OSTATKI PASTY DO ZĘBÓW.jeśli mi to nie zniknie i jeśli to się powtórzy w tym samym miejscu to idę na ostry dyżur bo jak to Cysta ogonowa to nie ma co zakładać tego wątku.CZŁOWIEKU IDŹ NA OSTRY DYŻUR !!!! MOŻESZ DOSTAĆ OD TEGO ROPNIAKA KOŚCI OGONOWEJ !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK wiec kupujemy wodę utlenioną i igły,przekuwamy ropniak a potem cały bożek ściskamy tak by całą zawartość wycisnąć,uprzedzam że zabrudzicie tym syfem całe lustro tak czy inaczej wyciskamy i przemywamy i powtarzamy czynność z 5 razy aż już nic nie poleci nawet krew,potem najlepiej zrobić okład z alcatelu (taki żel na obrzęki i stłuczenia oraz zapalenia) radzę wziąć coś przeciw zapalnego aspirynę czy coś w TM stylu Apap. obrzęk powinien ustąpić tak czy inaczej po czym zabiegu zalecam co godzinę nawet dwie w ciągu jednego dnia wyciskać to gówno !!! polecam setkę wódki na znieczulenie I WYCISKAĆ TO DO OSTATNIEJ KROPLI !!! bo inaczej polecam ostry dyżur ps:l le każe tym się zajmą gdyż można nabawić się od tego gangreny lub zapalenia kości Panie Przemysławie radzę panu iść z tym do szpitala,to trwa zbyt długo musiał pan nie wycisnąć tego do końca potem zrobił się strup i zaczęło się gromadzić na nowo robiąc torebkę ropną za każdym razem do ponownego pęknięcia powiększając ja. radzę iść do szpitala na zabieg możne to pan spróbować jeszcze wycisnąć ale tym razem poradnie !! i wstrzyknąć tam (bez igły sama strzykawką) spirytus lub wodę utlenioną ) i znów to wycisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym trzeba iść do chirurga a nie samemu się w niego bawić! miałam podobnie i to był czyrak. Bolało okropnie i gorączkowałam więc od razu poszłam do lekarza. Chirurg naciął to cholerstwo, oczyścił i założył dren. Ból z miejsca przeszedł a po tygodniu zdjeli dren i potem się zagoiło. Niestety te ropienie mogą powracać. Mi w ty samym miejscu wróciło po około roku ale malutkie i nie tak bolesne i samo pękło. Od tego czasu spokój. Panowie nie bójcie się, chirurg popsika znieczuleniem, chwila bólu i po sprawie *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×