Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne bóle w podbrzuszu nasilające się na jajnik w ciąży


Gość Iza z Londynu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iza z Londynu

Witam serdecznie.Chcialabym sie dowiedziec co w przypadku kiedy boli podbrzusze w pierwszym miesiacu ciazy,ale bol nasila sie na janik po prawej stronie przy chodzeniu kiedy stawiam prawa noge bol jest silniejszy jak siedze raczej nie boli badz mniej.Chcialabym tez wiedziec co w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego we wczesnej ciazy i zapaleniem jajnikow badz torbiel na jajniku.Problem i strach z mojej strony polega przede wszystkim na tym,ze ja nigdy nie bylam u lekarza Ginekologa.Wiem jakie to nieodpowiedzialne,ale nie bylam i teraz sie boje,ze cos moze byc nie tak i nie wiem czy powinnam sie wybrac do lekarza czy takie bole sa raczej normalne w czasie ciazy.Problem tez jest w ty,ze ja mieszkam w wielkiej brytanii,a tutaj tzw.scan robia dopiero w 12 tygodniu ciazy.Chcialabym tez dowiedziec sie co z uplawami czy powinny ustapic,zmienic kolor czy cos w tym rodzaju.Bardzo bym prosila o szybkie odpianie,poniewaz nie wiem co mam robic.Jeszcze jak mozna wiedziec jak sie dokladniej oblicza date poczecia date porodu biorac pod uwage iz pierwszy dzien mojej ostatniej miesziaczki byl 28/06/2008.Zgory bardzo dziekuje.Z poszanowaniem Iza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Do obliczenia planowego terminu porodu używa się wzoru = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące. Ciąża może modyfikować objawy chorobowe. Niektóre objawy mogą być zlekceważone jako typowe dla ciąży. Zapalenie wyrostka robaczkowego jest najczęstszą pozapołożniczą przyczyną operacji w ciąży. Trudne do wykrycia ze względu na nietypowość objawów. Koniecznie trzeba udać się do lekarza ginekologa, który udzieli informacji nie tylko o stanie zdrowia i ewentualnego leczenia. Radzę nie lekceważyć objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina (ewelinaa0@wp.pl)

Ja mam dokladnie takie same objawy jak Iza. Kiedys juz mialam problemy z prawym jajnikiem. Dokladnie chodzi o powiekszone pecherzyki, ale lekarz, ktory robil mi usg powiedzial, ze miesci sie to w normie. Teraz zastanawiam sie czy nie jestem w ciazy, bo odstawilam tabletki antykoncepcyjne i chce miec dzidziusia. Dziwne jest to, ze dwa dni po stosunku zaczelam odczuwac te bole. Nasilaja sie najbardziej kiedy zbliza sie 8 godzin spedzonych w pracy. Kiedy np. niose wiadro z woda, ktore jest troche ciezkie, to czuje tez bol i jakby ciagniecie w dole brzucha. Byc moze to tylko moja psychika tak dziala, bo ja bardzo chcialabym byc w ciazy i moze bardziej moja podswiadomosc tu przemawia, bo dziwne troche da mnie jest to, ze tak odrazu takie objawy. Jednak dla wszelkiego wypadku zrobie jutro test, to bedzie juz tydzien *po*. Ja tez mieszkam w Wielkiej Brytanii i problem jest taki ze trzeba dlugo czekac na usg :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 23 lata.Przeszlam ciążę pozamaciczną w 2006 roku.Lekarze myśleli że mam zapalenie pęcherza ,wyrostek itd....a tu bach!:((( Prawie umarłm,prosze wszystkich by nielekceważyli swoich bólów po jednej stronie jajnika czy jajowodu bo może się to tragicznie nie daj Boże skończyć!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w 6 tyg ciazy i wczoraj bylam na wizycie u pielegniarki i dostalam zwolnienie na 2 tyg z pracy poniewaz boli mnie strasznie podbrzusze i przy tym jajniki, boje sie panicznie =(( normalnie mialam bole podbrzusza przez te pare tyg ale ten od 2 dni sie nasila i momentami strasznie boli i promieniuje na kregoslup =((( dlaczego tak sie dzieje i czy to przejdzie?? =((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zwariowana

ja tez mam straszny bol w podbrzuszu i delikatnie moze przesuwa sie w prawa strone ale kochalam sie z chlopakiem wczoraj i ze tak powiem bylo mu dobrze bardzo do konca wemnie. dlaczego moze mnie tak bolec brzuch??? odp prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalena 123456

no ja niestety tez przezylam ciaze pozamaciczna 3 miesiace temu i jezeli ktoras z was boli bardzo podbrzusze to radze leciec do ginekologa a najlepiej na ostry dyzur bo czestymi obiawami c pozamacicznej sa takie bole *( ja teraz jez jestemw ciazy i tez sa momenty ze az bym wyla z bolu i mimo tego ze tu radze zeby udac sie do specjalisty strach jest tak ogromny ze sma wstrzymuje ta chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!bralam tabletki antykoncepcyjne yasmin i zaszlam w ciaze,teraz boje sie ze z dzieckiem bedzie cos nie tak!dzis rano obudzil mnie straszny bol w podbrzuszu,po obu stronach,tak jak by bolalay mnie jajniki!tez mieszkam w wielkiej brytani i jestem przerazona bo skan mammiec dopiero za 3 tygodnie...mam juz coreczke ktora ma dopiero roczek i nie chcialam tego dzidziusia!odkad dowiedzialam sie o ciazy jestem bardzo zalamana,zestresowana,czy to moze byc przyczyna takich boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey dziewczyny Ja tez odczuwam bol w podbrzuszu nie jest on moze taki straszne mocny ale ciagly z nasieleniem w strone lewego jakjnika, czasami taki przeszywajacy. Ciazko mi powiedziec czy to normlalne w 8 tyg ciazy. Sama nie wiem co tu zrobic, przebywan w angli i niebardzo wiem czy udac sie z tym do GPczy moze zadzwonic do poloznej. A moze to normalne objawy trudno to okreslic. Dajcie znac ja wy byscie postopili i czy sami miewacie podobnie. czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w 15 tygodniu ciąży i także odczuwam bardzo silny bol lewego jajnika. wczesniej przed ciaza okazało sie ze mam torbielke niewielka na tym jajniku, ale z tego co wiem to ciaza leczy cysty.. bardzo sie martwie bo jest to ciąża bliźniacza a ból momentami nieznosny. nie mowilam o nim lekarzowi ze strachu, kolejna wizyta za tydzien, mysle ze powinam tym razem o tym powiedziec bo do bolu brzucha dwa dni temu dolączyl okropny ucisk w lewej nodze od kolana do kostek... przeraza mnie to, ze coraz trudniej jest mi chodzic i wstawac kiedy siedze badz leże. jezeli ktoras z was ma podobne objawy prosze napiszcie co to moze byc. obawiam sie zakrzepicy a w moim przypadku przyjmowanie lekow moze byc grozne dla dzidziusiiow na ktore tak dlugo czekalam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam takie bole. Jestem w 12tym tygodniu ciazy, bol jest klucjacy w dolnej czesci brzucha szczegolnie po lewej stronie. Jest ok jak leze ale jak gtylko sie rusze jest gorzej. Tez mieszkam w UK. Dzisiaj bylam u lekarza GP, powiedzial ze wszystko jest ok (dodam, ze tylko pomacal brzuch) i przepisal tabletki przeciwbolowe. Mam nadzieje, ze to nic powaznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was moje drogie. Ja zaszłam w ciąże w pierwszym miesiącu po odstawieniu tabletek Yasminelle jestem ok 4-5 tyg. towarzyszą mi bóle podbrzusza i obu jajników przy tym często mam rozwolnienia dziś w nocy obudziłam się z strasznym bólem najpierw lewego jajnika a potem prawego przy czym zrobiło mi się strasznie słabo czy może mi ktoś powiedzieć co jest grane? dodam że często bolą codziennie po kilka razy przez kilka minut potem ustaje w pn. ide do gina po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ostatnio mialam okres 30.09.2010 okres powinnam dostac 02.11.2010 dodam ze okresu niedostalam czyli jestem juz po terminie. staramy sie o dziecko z partnerem kochalismy sie dwa dni przed owulacja. okresu oczywiscie niemam zrobilam test wczoraj popoledniu i wyszedl negatywnie, mam bole podbrzusza oraz prawego jajnika bola mnie piersi ,mialam rowniez zaparcia a potem duzo wiatrow i rozwolnienie. zawsze przed okresem mialam duz apetyt i pecznial mi brzuszek teraz niemam takich objawow przedokresowych do lekarza pujde jutro . czy mozliwe ze bede w ciazy? prosze o jaki kolwiek komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w 15 tyg i tez mam bóle w prawym dolnym rogu do tego dochodzi ból nogi w okolicach ud! Mój lekarz powiedział, ze mam isc do chirurga, bo to moze byc wyrostek..Bardzo sie boje, ze zaszkodzi to dziecku.Czy to prawda, ze to moze byc wyrostek ???? Jezeli któras z Was miała taka sytuacje jak ja to bardzo prosze o odpowiedz . Boje sie panicznie .Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ja mam zespół policystycznych jajników brałam clostilbegyt by przywrócic jajeczkowanie staraliśmy się z męzem o dzidzi przez pół roku brania leku miałam regularny okres.teraz po ostatniej kuracji lekiem okres spóżnia się 4 dzień.bóle brzucha są nie do opisania biore nospe gdy nie moge wytrzymać test wyszedł negatywny.jeśli okresu nie dostane do tygodnia ponowie test.boje sie ciąży pozamacicznej bo jest to ryzyko leczenia pcos.mam nadzieje że to jest ciąża prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Same tu pytania, ale odpowiedzi. Też chciałabym sie dowiedzieć co myślicie o mojej sytuacji. Okres spóźnia mi się 6 dni. Pierwszy test zrobiłam 3 dni po spodziewanym terminie okresu (negatywny), po kolejnych 3 dniach kolejny test, chyba również negatywny, choć pewna nie jestem bo bladziutka kreska była ( a może to tylko moja wyobraźnia daje znac o sobie?). W każdym razie boli mnie podbrzusze (głownie lewy jajnik), mam mdłości, zawroty głowy, obolałe piersi. Otóz moje pytanie jest następujące: czy testy *apteczne *mogą sie mylic w pierwszym okresie ciąży, jeżeli tak to kiedy ponownie powtórzyć test? Czy zapalenie jajnika jest bardzo niebezpieczne w czasie ciąży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aleksandra

netk@, najlepiej w aptece poproś o najbardziej czuły test ciążowy, zdarza się, że może na początku nie wykryć. jednak jeżeli pojawia się nawet najbardziej blada kreska to znaczy, że jesteś w ciąży. ból piersi jest typowym objawem ciąży, podobnie bóle podbrzusza, mdłości i zawroty głowy. powtórz test, a jak wyjdzie negatywnie może warto by iść do lekarza z tymi objawami - jeżeli to nie jest ciąża są one niepokojące.. powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie które nie daje mi spokoju.Miesiączka którą powinnam dostać opóźnia mi sie 3miesiac,miej wiecej 3 tygodnie temu dostałam buli podbrzusza,zrobiłam sobie także test ciązowy który wyszedł negatywnie.Teraz także powruciły bule podbrzusza które wcześniej ustąpiły.Czy to możliwe aby test wykazał zły wynik,wydaje mi sie ze test był także po terminie ważności. Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej:) Ja kiedy zaszłam w ciążę mogę powiedzieć, że natychmiastowo odczulam jej skutki chociaż jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Ból podbrzusza, jajników i piersi był nie do wytrzymania, czasem to trwało chwilę a czasem nawet do pół godz. Dwa dni przed planowaną miesiączką zrobiłam test i ta druga kreseczka była ledwie widoczna, kiedy okresu nie dostałam zrobiłam test jeszcze raz (w sumie niepotrzebnie ale chyba nie mogłam uwierzyć, że mogę być w ciąży) no i krecha już była wyraźniejsza. teraz jestem w 22 tc, i też czasem pobolewa mnie podbrzusze najbardziej z prawej strony, nieraz nie mogę chodzić przez ten ból ale to dlatego, że jest ucisk na więzadła z powodu szybkiego wzrostu maluszka:) radzę jednak wszystkim dziewczynom które mają takie bóle bez względu na to w którym są tc na wizytę u lekarza, ja już 3 razy leżałam w szpitalu bo naprawde było krucho z moją bubą... Życzę Wam wszystkim wszystkiego najlepszego i dużo zdrówka dla Was i maluszków:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×