Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone jądro po operacji metodą laparoskopową żylaków powrózka nasiennego


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dwa dni temu miałem operację żylaków powrózka nasiennego wykonaną metodą laporoskopową, czuję się całkiem dobrze, oprócz lekkiego bólu w okolicach nacięć. Jednak zaniepokoiła mnie dzisiaj jedna sprawa - lewe jądro znacznie się powiększyło (zajmuje teraz większą połowe moszny), wczoraj jeszcze z nim było wszystko ok, jak na razie jeszcze mnie nie boli. Wiem, że powiększenie jądra po tego typu operacji jest rzeczą normalną, ale tyle co wyczytałem z zapisów innych osób po tym zabiegu, powiększenie jądra pojawiało się po 2 do 4 tygodni po operacji, a nie w drugi dzień! Mam się martwić czy może jednak powiększenie jądra w tak krótkim czasie po zabiegu, jest naturalną konsekwencją? Proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to raczej naturalna konsekwencja. Oczywiście jeśli Pan zgłosi się na kontrolę pooperacyjną trzeba o tym fakcie poinformować urologa. On zbada Pana i wytłumaczy czy wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam podobny przypadek, prawe jądro powiększyło się znacznie zaraz po powrocie ze szpitala, jest dużo większe i cała moszna jakby okrągła ( pełna).Jaki jest czas bezpiecznej obserwacji dolegliwości?.Proszę o odpowiedź, co powiedział Panu lekarz na wizycie kontrolnej i czy obrzęk ustał i po jakim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość PP

Witam, 3 miesiące po operacji stawiłem się na wizycie kontrolnej i po badaniu USG wyszło, że wszystko jest w porządku. Minął rok i 2 miesiące od operacji, od 2 miesięcy nasilił mi się ból jądra operowanego(lewe) oraz czasem występuje też ból jądra prawego. Są one strasznie wrażliwe, po lekkim "klupnięciu" ból potrafi rozchodzić się nawet do minuty. Dodam, że mam wizytę u urologa lecz dopiero za miesiąc objawy od zarejestrowania się w poradni lekko się nasiliły. Mam uporczliwy moczopęd lecz w badaniu ogólnym moczu niż nie wyszło. Co to może być ? Czy ktoś zmagał się z takim problemem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×