Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne napięcie i bóle w różnych częściach brzucha


Gość Marek H.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o poradę, ponieważ od lutego mam bardzo częste bóle w jamie brzusznej i klatce piersiowej. Zaczęło się w lutym, kiedy zaczęło mnie kłuć w dole brzucha po lewej stronie. Jednocześnie moje stolce się rozluźniły, były jakby spłaszczone okręgi.Chodziłem po lekarzach, zrobiłem kilka razy serię badań: - USG jamy brzusznej - w porządku - OB - 1 - CRP - ujemne - morfoogia - w porządku - Aspat, Alat, GGTP, fosfotaza zasadowa - w porządku - pasożyty w kale - brak - amylaza we krwi - w porządku - Na, Cl, K, Fe - w porządku - krew utajona - ujemna Ból nie przechodził pojawiał się po jedzeniu, jednak nie był uzależniony od tego co jem. Czasem ból się pojawiał na plecach po lewej stronie - rozpierający. Lekarze mówili, że to może zrosty po lewej stronie - tłumaczyli to tym, że w wieku 9 miesięcy miałem operację na wgłobienie jelita, a później na wyrostek. We wrześniu zdecydowałem się na wykonanie kolonoskopii w uśpieniu. Kolonoskopia nie wykazała zmian patologicznych w jelicie grubym poza przyrośnięciem esicy do otrzewnej. Diagnoza - IBS, oraz zrosty, któe powodują bóle. W przeddzień badania kolonoskopowego piłem roztwór na wyczyszczenie jelit. Podczas picia tego, czułem jak bardzo mocno pracuje mi coś (żołądek lub zgięcie jelita poprzecznicy i zstępnicy). Czułem jak się przelewa treść na skutek pitego roztworu. Po badaniu ból w dole brzucha po lewej stronie oraz w plecach zaczał się powoli przenosić w lewe nadbrzusze pod żebrami. I tu zaczyna się mój problem. Nie wiem co dokładnie jest w tym miejscu czy żołądek czy jelito grube czy dwunastnica, ale od dłuższego czasu czuje, że napina mi się to nadbrzusze, czuję tam ból, a nawet jest mi niedobrze. Czasem ból przechodzi do klatki piersiowej, na boczną stronę żeber. Wieczorem idąc spać, jak już leżę w łóżku to wszystko mnie przestaje boleć i bez problemu się usypiam. Przez kilka dni czułem od razu po rozpoczęciu jedzenia, że jestem pełny. Jednak jedząc dalej uczucie pełności się nie zwiększało. Dodam również, że zawsze każde bolące miejsce przestawało boleć jak dotknąłem to miejsce lub ucisnąłem. Od kilku dni biorę buscopan i dolegliwości ustępują. Nasuwa mi się kilka pytań, na które proszę udzielić mi odpowiedzi: 1). Czy uczucie pełności zaraz po jedzeniu oraz mdłości przemawiają za rakiem żółądka? 2). O czym może świadczyć ustąpienie dolegliwości jak idę spać? Dlaczego ból znika jak dotknę miejsce? 3). Dlaczego ból w żebrach i lewym nadbrzuszu znika po buscopanie? Czy to może być spowodowane tym, że te bóle powodują mięsnie gładkie w jamie brzusznej? Np. przez nerwice? 4). Czy w takim wypadku buscopan może maskować chorobę nowotworową w żołądku lub dwunastnicy lub w płucach? 5). Czy od września, od czasu kolonoskopii, mogły nastąpić jakieś zmiany w jelicie grubym? 6). Czy istnieje taka choroba, która powoduje ciągłe przysrastanie wewętrznych organów do otrzewnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). Czy uczucie pełności zaraz po jedzeniu oraz mdłości przemawiają za rakiem żółądka? - mogą występować takie objawy przy raku żołądka, ale raczej w Pana przypadku obecnośc raka jest małoprawdopodbna, aby go wykluczyć w 100% należałoby wykonać gastroskopię 2). O czym może świadczyć ustąpienie dolegliwości jak idę spać? Dlaczego ból znika jak dotknę miejsce? - tak mogą właśnie przejawiać się objawy zespołu jelita drażliwego, po uspokojeniu się przed snem dolegliwości ustępują 3). Dlaczego ból w żebrach i lewym nadbrzuszu znika po buscopanie? Czy to może być spowodowane tym, że te bóle powodują mięsnie gładkie w jamie brzusznej? Np. przez nerwice? - tak właśnie może być 4). Czy w takim wypadku buscopan może maskować chorobę nowotworową w żołądku lub dwunastnicy lub w płucach? - bardzo wątpiąca teza 5). Czy od września, od czasu kolonoskopii, mogły nastąpić jakieś zmiany w jelicie grubym? - nie 6). Czy istnieje taka choroba, która powoduje ciągłe przysrastanie wewętrznych organów do otrzewnej? - tylko zrosty pooperacyjne mogą coś takiego spowodować, u Pana zapewne są już wytworzone zrosty i raczej nowe w tej chwili nie powstają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie doktorze za przeczyranie mojego wywodu i odpowiedzi na moje pytania. Jakby mógł Pan jeszcze odpowiedzieć na poniższe pytania, któe mnie nurtują. 1. Czy zespół jelita drażliwego może przejawiać się bólem w lewym nadbrzuszu zaraz po jedzeniu lub nawet w jego trakcie? 2. Czasem jak zbyt dużo zjem to czuję ból po lewej stronie brzucha, głównie w dole w plecach oraz w lewym nadbrzuszu. Ból potrafi trwać nawet 2-3h. Czy taki jest objaw IBS? 3. Operacje na jelitach miałem jak miałem 9 miesięcy. Teraz mam 29 lat. Czy zrosty mogą się uaktywnić aż po tylu latach? 4. Czy zrosty po tylu latach mogą się aż tak uaktywnić, że mogą powodować zator w przewodzie pokarmowym? Jeszcze raz serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zespół jelita drażliwego może przejawiać się bólem w lewym nadbrzuszu zaraz po jedzeniu lub nawet w jego trakcie? - tak 2. Czasem jak zbyt dużo zjem to czuję ból po lewej stronie brzucha, głównie w dole w plecach oraz w lewym nadbrzuszu. Ból potrafi trwać nawet 2-3h. Czy taki jest objaw IBS? - też może byc to przejaw IBS 3. Operacje na jelitach miałem jak miałem 9 miesięcy. Teraz mam 29 lat. Czy zrosty mogą się uaktywnić aż po tylu latach? 4. Czy zrosty po tylu latach mogą się aż tak uaktywnić, że mogą powodować zator w przewodzie pokarmowym?- tak mogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...u mnie zaczelo sie od tego ze miesiac temu zachorowalam na grype zoladkowa....pozniej zlapalam jakiegos wirusa w ukladzie pokarmowym tak dlugo to trwalo ze nie radzilam sobie i ciagle sie denerwowalam nie moglam opanowac nerwow...wkoncu lekarz powiedzial ze to na tle nerwowym dlatego tez i biegunka mi nie ustepowala...przypisal mi leki uspokajajace i moj stan sie polepszyl...z tym ze kiedy chodze lub siedze boli mnie z prawej strony brzucha a czasami tez i z lewej....boje sie ze to moze byc wyrostek....prosze mi powiedziec jakie najprostrze badanie moge zrobic zeby sie dowiedziec co sie dzieje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×