Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysiłek po operacji przepukliny pachwinowej metodą Lichtensteina


Gość Kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 33 lata.Jestem osiem tygodni po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej metodą Lichtensteina. Po siedmiu dniach od operacji byłem w poradni chirurgicznej na ściągnięciu szwów. Rana goiła się prawidłowo po około dwóch tygodniach wszystko się wygoiło ból ustał, można powiedzieć, że zapomniałem o całej operacji.No właśnie zapomniałem i któregoś dnia wziąłem łopatę i poszedłem do ogrodu troszeczkę wyrównać teren. Kopałem około dwóch godzin. Było to w siódmym tygodniu po zabiegu. I jakoś dwa dni po tych pracach ogrodowych zaczęło mnie boleć w pachwinie, ponad blizna oraz pojawił się ból promieniujący do jąder.Takie właśnie objawy miałem zanim się okazało, że mam przepuklinę. Boli mnie to już ponad tydzień. Mam pytanie do Pana doktora czy podczas tych prac mogłem coś ponadrywać wewnątrz,czy może doszło do jakiegoś uszkodzenia siatki, a może to powrót przepukliny ? Czekać jeszcze czy udać się do chirurga na badanie ,USG? Pozdrawiam i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wszystkie wersje jakie Pan przedstawił są możliwe. Aby dowiedzieć się czy wszystko jest w porządku należy pójść na kontrolę do poradni chirurgicznej. Chirurg po zbadaniu Pana wytłumaczy Panu co może powodować obecne dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×