Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Coś sobie przesuwam w okolicy pępka, po prawej stronie


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam do Panstwa pytanie i licze na odpowiedz:) Chodzi mi o jakies dziwne *zjawisko* w moim brzuchu. Jak leżę na lewym boku, to w prawej części brzucha, tak ok. 10cm od pępka po linii prostej, kilka cm pod żebrami mogę *coś* sobie w tym brzuchu przesuwac... Jak uciskam w jednym miejscu, to to *coś* jakby przepływa w inne miejsce. Oczywiście wszystko dzieje sie w obrębie jednego miejsca. Przestudiowalam anatomie czlowieka, a dokladnie uklad pokarmowy, i zastanawiam sie czy to moze byc jakis odcinek okrężnicy? Absolutnie nie sprawia mi to bolu, jedynie samo przesuwanie daje takie dziwne uczucie... Pamietam, ze podobnie moglam przesunac sobie nozke mojej dzidzi jak bylam w ciazy, ale tym razem to na pewno nie to:) Pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to znajduje się po prawej stronie brzucha, poza linią pośrodkową brzucha to na pewno nie jest to przepuklina (w linii środkowej brzucha mogą występować przepukliny w kresie białej). To może być jakiś tłuszczak lub włókniak. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do chirurga ogólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. zapomnialam dodac ze to jest dosc sporych rozmiarow, takie owalne, wydluzone (tak mniej wiecej to wyczuwam, ale nie bardzo probowalam to dokladnie *badać*), rozm. mysle 2x4 - 3x5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×