Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwyrodnienie torbielowato-włókniste w piersi


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Opis usg pierś lewa: na godz 3-ciej obszar zwyrodnienia torbielowato włóknistego ok,22,9 na 13,5 mm, obrysy gładkie bez cech wewnętrznych. Spływ chłonki: poj. węzeł chłonny z cechami stłuszczenia . wskazana BACC. wynik BACC: w badanym materiale drobne fragmenty tkanki włóknistej i elementy krwi.Materiał skąpy-niediagnostyczny. Co mam dalej z tym robić. Powtarzać BACC, cz USG? Czy mogę narazie sobie odpuścić i skontrolować się np. za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę powtórzyć BACC. Jeśli wynik nie będzie budzić podejrzeń zmiany typu nowotworowego to powtórzyć USG za około pół roku. Oczywiście ostateczną decyzję musi podjąć lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie rok temu zaczełam odczuwać nie ostry ale dokuczliwy ból pod lewą pachą promieniujący do piersi i czasami do ręki . wynik usg*na godz.3 obszar zwyrodnienia torbielowato włóknistego ok 22,9 na 13.5 mm, obrysy gładkie bez ech wewnętrznych.poj.węzeł chłonny z cechami stłuszczenia,wskazana bacc. Biopsi miałam w sumie trzy, dwie pierwsze *materiał niediagnostyczny*, trzecia biopsja* laesio benigna mammae. Wyciek z brodawki :białkowa treść płynna i poje.komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego. Od tego czasu mineło 5 miesięcy i ból jest coraz bardziej uciążliwy, co mam dalej z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

dobrze byłoby powtórnie dokonać biopsji torbieli, jak pani zapewne wie cechą odróżniającą nowotwór od łagodnej torbieli (taką Pani ma) jest kształt komórek nabłonka, cechy niepożądanej dysplazji nabłonka torbieli sutka to obecność co najmniej dwóch warstw nabłonka płaskiego. 5 m-cy temu wszystko było ok, teraz należy powtórzyć badanie hist-pat i postarać się doszczętnie, często pod kontrolą usg zaaspirować cały płyn z torbieli, takie postępowanie często prowadzi do wchłonięcia się pozostałości płynu i zapobiega bólowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×