Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to jelito grube?


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ponad 20 lat temu miałem operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Po zabiegu wystąpiły komplikacje i nim lekrze się zoriętowali przez kilka dni po załatwiałem się krwią co w koncu skończyło się omdleniem. Potem drugi zabieg i tym razem wszystko skończyło się ok. Niestety pamiatką po tym jest niezbyt ładna blizna co prawda usytuowana nisko i pozioma ale rozlazła i posiadająca zrosty. Od około roku doskwiera mi ból usytuowany w miejscu po wyciętym wyrostku tylko usytuowany jakby głębiej. sama blizna mnie nie boli ani nie ciągnie. Robiłem kolonoskopię. Wynik- zwieracz zwarty. Per rectum bez zmian. Kolonoskop bez trudności wprowadzony do katnicy i zastawki bauchina, błona sluzowa jelita grubego na całym przebiegu o prawidłowym obrazie makroskopowym. Robiłem również badanie kału na krew utajoną- wynikrównież negatywny. Nie zauważyłem również objawów typu *coś w rodzaju fusów kawy*. USG nie wykazało przepukliny. Jedyne co mnie niepokoi to fakt że stolec jest nieco bardziej śluzowaty a pokarm w nim mniej strawiony. Ból pojawiający się w miejscu po wyrostku czasami promieniuje mi do tyłu w okolice dolnego odcinka kręgosłupa. Własciwie występują jednocześnie. czasami ból biegnie od tyłu od kręgosłupa poprzez prawy bok tuż nad talerzem miednicy i kończy się w miejscu po wyrostku. Czasami jakby promieniował do prawej nogi i prawego jądra. Ból jest czasami nie do zniesienia. Uaktywnia sie szczególnie gdy kieruję samochodem. Ulga nastepuje np gdy siedzę na kanapie z wyciągniętymi nogami. Bardzo proszę o odpowiedź czy: - jakie komplikacje nastapiły podczas wycięcia wyrostka, - czy okoliczności te mogą mieć związek z moimi obecnymi dolegliwościami, - czy moge obawiać się że mimo wszystkich badań może być coś nie tak z moim jelitem grubym i jakie badanie wykonać aby mieć tego pewność, - czy dolegliwości te moga mieć swoje źródło w kręgosłupie a jeśli tak jakie badania wykonać by to potwierdzić(mam nadwagę przy 186 cm ważę 110, chodziłem na rehabilitację ale ta nie przyniosła większych efektów). - czy możliwe by przyczyną dolegliwości były zrosty w bliźnie, jesli tak to jak to rozpoznać i jaką przyjąc metodę leczenia? Wiem że tego wiele i z góry przepraszam ale starałem się zadać konkretne pytania które mnie nurtują. Za odpowiedź z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę aby przyczyną wymienionych dolegliwości była Appendektomia,Czy było robione badanie USG jamy brzusznej/nie wspomina pan o tym a jest b.istotne.Przyczyn moze byc wiele,bez dodatkowych badań,nie mozna określić.Dodatkowe badania,to:RTG kregosłupa,USG brzucha,badanie laboratoryjne,bad.gastrologiczne.Na początek*obniżenie wagi ciała,dieta beztłuszczowa i wizyta u lekarza gastrologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedź. Od dłuższego czasu jestem na diecie w wyniku czego straciłem na wadze ok 10 kg. Spadek wagi wydaje się jednak nie mieć wpływu na wystepowanie powyższej dolegliwości. Większość badań o których Pan/i wspomina robiłem i tak: -gastroskopia- prełyk, wpust, dno i trzon prawidłowe. W antrum podłużne i plamiste zaczerwienienia błony śluzowej. Odźwiernik, opuszka dwunastnicy prawidłowe. Przejście do częsci opuszkowej swobodne. Test Hp ujemny. Rozpoznanie:gastropathia antralis. -badanie RTG kręgosłupa-wn:wyprostowanie lordozy, poza tym obraz rtg prawidłowy -usg jamy brzsznej-zmian ogniskowych w zakresie narządów miąższowych jamy brzusznej nie stwierdza się. Nie wykazano objawów powiększonych węzłów chłonnych. Proszę o jakąś wskazówkę jak mam postępować. Utrzymujący się tk długo ból którego źródła nie jestem w stanie ustalić jest dla mnie bardzo deprymujący. dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowanie lordozy,moze powodowac opisane bóle,jak również zaznaczałem ,wysoki wzrost,waga,osłabienie mięsni brzucha,długotrwała pozycja wymuszona,długotrwale prowadzenie auta,wibracje.Należy jadać posiki bogate w wapń i vit.D.Również może byc zapalenie korzonków nerwowych.Zaczerwienienie błony śluzowej wymagają kontaktu z gastrologiem.Bóle ,wizyty u neurologa.Inaczej się nie da.Może być potrzebne wykonanie rezonansu mag.Ale o tym zadecyduje lekarz..Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

Moje bole sa podobne.potrafia mi promieniowac do plecow i wzdluz wnetrza uda az do kolana.obejmuja woreczek zolciowy-bol pod zebrami, okolice wyrostka robaczkowego do tego boli mnie nieco mniej niz jelito grube zoladek i dwunastnica ,po wielu pokarmach czuje oodbijania i bole woreczka i jelita grubego(bol w prawym dolnym boku)odbijania sa tez czesto puste.stolce czesto mam nieregularne i tez domieszka sluzu.mialam wykonane tylko usg-w normie.morfologia i inne wskazniki krwi tez prawie w normie.z lekow biore jedynie debridat. niezawiele pomaga.dodam ze jestem osoba zestresowana,mam ciagle niepokoje i leki.czy ktos moglby mi Pan/i doradzic w moich problemach.czego one dotycza i co powinnam stosowac.dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jesli ktos ma dane kotnaktowe do Jarka to bardzo poprosze o kontakt na djtommi1@wp.pl mam dokladnie (w niemal 100%) taka sama doleglowisc co On i lekarze nadal nie wiedza co to jest, a minal rok wiec moze Jarek cos znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×