Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie ucisku w szyi przy guzku w tarczycy


Gość Mada

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. Mam pytanie co mam robić .W 2006r. robiłam badania tarczycy /powiekszoną tarczycę mam od 15 -tego roku życia jak dostałam miesiączkę -teraz mam 57 lat/do tej pory mi nie przeszkadzała/ --wynik badań: gruczoł połozony w całości na szyji,powiekszony,wymiar płatów:prawy59x27x25mm,lewy58x26x23mm,cieśńdo11mm.W dolnym biegunie płata prawego lity guzek o śr.do 18mm,na pograniczu płata lewego guzek o śr.11mm.poza tym z innymi b.drobnymi guzkami. Robiłam biopsję---zmiany łagodne .tyreocyty rozproszone,bez atypii,ponadto drobne fragm. koloidu.W lipcu 2009 wynik:gruczołpołożony nisko na szyi,powiekszony. Wymiary platów:prawy 61x29xx26mm,lewy59x27x25,cieśń do 11mm. W obu płatach liczne guzki od 12mmdo 22mm.Wróciłam nie dawno od lekarza na wizytę czekalam 5m-cy u Prof.dr hab.med w Łodzi wizyta trwała 5minut za którą zapłaciłam słono i tylko zerknął i powiedział ze nic sie nie dzieje i nic mi nie zalecił ,tylko dla swojego spokoju to moge za rok zrobic znowu USG.TSH mam w normie.Boję sie czy napewno nic się nie dzieje,byłam też u laryngologa ponieważ czesto rżnie mnie pod szyją tak jakby mi ktoś żyłkę zaciskał -robiłam USG ślinianek i tez wszystko dobrze .Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lekarze mówią, że wszystko jest w porządku to tak zapewne jest. Jeśli jednak ma Pani rzeczywiście objawy ucisku i wole zstępuje zamostkowo jest to wskazanie do operacji. Radzę za pół roku wykonać kontrolne USG i skonsultować się z endokrynologiem. Możliwe, że wtedy będzie konieczne leczenie operacyjne. Wole obecnie nie jest bardzo duże. Prawidłowe normy wymiarów tarczycy wynoszą: płat: długość - 50-60 mm, szerokość - 20-25, grubość 15-20 cieśń: długość 15-20, grubość 5-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×