Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hypoechogeniczne ognisko w piersi


Gość IwonaS

Rekomendowane odpowiedzi

Doktorze, byłam dziś na badaniu USG piersi, ponieważ wyczułam sobie jakąś grudkę w piersi. Zacytuję opis wyniku : *Piersi o utkaniu gruczołowym. W piersi lewej na godz 2 hypoechogeniczne, lite ognisko o śr. 13 mm. W piersi prawej na godz 12 torbielka o śr. 5 mm. Doły Pachowe wolne* Mam 33 lata. Bardzo proszę o wyjaśnienie czy jest to coś poważnego i co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nic poważnego raczej zmiany typu łagodnego w obu piersiach jedna zmiana w piersi lewej pewnie typu gruczolakowłókniaka (być może) druga to zwykła torbiel. Najlepiej byłoby wykonać biopsję cienkoigłową obu zmian, aby pogłębić diagnostykę. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam 25 lat i tez mam w piersi lewej ognisko przyotoczkowe lite hypoechogenne ok 15 mm, lekarz powiedział ze jest to włókniak( to moje 3 badanie usg i każdy lekarz tak samo przyznał ze na 99% to włókniak).od półtora roku włókniak nie powiększa się. najlepiej dla 100% pewności wykonać biopsję żeby w pełni być spokojna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Doktorze mam pytanie odnośnie mojego badania USG PIERSI. Opis badania brzmi*Piersi o utkaniu tłuszczowo -gruczołowym Podejrzanych zmian ogniskowych nie stwierdzam.W obu piersiach torbiele w prawej g.7-9mm, w lewej g.8-9mm. BIRADS 2 Pośrodkowo w okolicy mostka w miejscu wyczuwalnej zmiany widoczne tuż pod skórą hypoechogeniczne ogniskp ognisko 16*5mm-kaszak?zmiana lita?Wskazana biopsja zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W obu piersiach torbiele w prawej g.7-9mm, w lewej g.8-9mm. - to zwykłe zwyrodnienie torbielowate piersi, można takie zmiany spróbować leczyć nakłuciami i opróżnieniami torbieli z ewentualnym dodatkowym badaniem cytologicznym torbieli (biopsja cienkoigłowa) BIRADS 2 - oznacza prawidłowy wynik ze zmianami łagodnymi w tym wypadku cystami, wynik ten oznacza brak zmian złośliwych Pośrodkowo w okolicy mostka w miejscu wyczuwalnej zmiany widoczne tuż pod skórą hypoechogeniczne ogniskp ognisko 16*5mm-kaszak?zmiana lita? - to guzek niewiadomego pochodzenia, zapewne kaszak Wskazana biopsja zmiany - radziłbym jednak z tym problemem udać się bezpośrednio do chirurga, który wytnie guzek w warunkach ambulatoryjnych i podda go w całości badaniu histopatologicznemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos doradzi mam 25 lat i dzis robiłam usg piersi:Piersi o buowie gruczołowej,na godz 9 w prawej piersi w okolicy otoczki brodawki nie regularna zmiana hypoechogeniczna o wym 13.2mmna 5.9mm,na godz 7 obwodowo zmiana torbielowata o sr:5.2,w miejscu zgrubienia zmiana ogniskowa lita izoechogeniczna o wym 13.2 na 9.1.skura i tkanka podskurna prawidłowe. wezły chłonne prawidłowe. wiem brzmi groznie.z tego co czytam to lite zmiany to czesto rak,a i biopsje robie za tydzien,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×