Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki wewnątrz odbytu


Gość ANNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Około 10 lat temu miałam 3 dość duże guzki na zewnątrz odbytu.Zostałam zoperowana.W roku 2005 zrobiono mi kolonoskopię z powodu zaburzeń jelitowych(wycięty pęcherzyk żółciowy ok.15 lat temu) w wyniku badania wyszło,iż mam wewnętrzne hemoroidy II i III stopnia.Obecnie zaczynają wychodzić już na zewnątrz i przy oddawaniu stalca lekko krwawić.Mam pytanie :czy jeślibym poddała się kolejnej operacji,to czeka mnie stomia??Trudno mi sobie wyobrazić ,jak można zoperować żylaki wewnątrz odbytu?Poza tym nigdy nie zapomnę tego pierwszego wypróżnienia po operacji guzków odbytu!!!!!!!(koszmar-poród to pryszcz w porównaniu do stolca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba obawiać się w ogóle stomii w przypadku operacji żylaków odbytu, bo praktycznie nigdy się jej nie wykonuje. Trzeba się niestety poddać operacji żylaków, bo leczenie zachowawcze w pani przypadku zapewne nie będzie skuteczne (duży stopień zaawansowania żylaków oraz objawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjjjjjjjjjjjj!! jezeli sie pani zdecyduje to po operacji usuniecia zylakow wewnetrznych bol jest nie dozniesienia,tez rodzic bym wolala bo juz dwukrotnie rodzilam naturalnie,ale bol po operacji zylakow to jakis koszmar:((((((((((( jak bym wiedziala ze tak to bolalo bedzie,rwalo i szczypalo to bym wolala sie z nimi meczyc i je sobie hodowac.A do siebie dochodzi sie miesiacami,i dzwigac nie wolno,siedziec tez nie caly czas,przeziebic tez nie,stac dlugo tez nie itp.lezec wolno-ale kto wylezy godzinami w lozku???takze ja juz pani wspolczuje bo ja to mdlalam z bolu po wyjsciu z ubikacji.wiec zycze wytrwalosci i zdrowka kochanego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się też jestem po takiej operacji ból,cierpienie niesamowite!!! Już niebawem mam kontrolę i jak się dowiedziałam też przez odbyt! Schudłam już 5kg dieta płynna jeść się nie chce, strach przed wypróżnieniem jest straszny!Usunięcie było w moim przypadku konieczne,także współczucie dla tych co przeszli ten koszmar!{pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja poddałam się zabiegowi usunięcia wewnętrznych zakrzepowych żylaków odbytu 8marca 2016 po tym zabiegu lekarz anestezjolog zaraz po zabiegu zalecił mi na początek morfinę na ból. Podawaną miałam tylko trzy razy później w kroplówkę z pyralginą później dostałam dwa razy dziennie paracetamol trzy tabletki bol był do wytrzymania bolało mnie przy pierwszym oddaniu stolca ale wzięłam ketonal100 i ból ustąpił teraz funkcjonuje bez tabletek przeciw bólowych do szybszego gojenia robię nasiadówki z kory dębu dostałam czopki i maść a załatwiam się co dzień wiadomo trochę jeszcze bóli ale nie tak mocno jak to piszą inni Jak bym miała jeszcze raz podjąć decyzję o zabiegu to bez chwili zwątpienia bym się poddała drogi raz zabiegowi nie żałuję swojej decyzji wszystko idzie ku lepszemu &#128076*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×