Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół bolesnego barku


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu tego roku zacząłem odczuwać ból w okolicy prawej łopatki.Ponieważ lubię sypiać z rękami nad głową zaczął się również problem z przywiedzeniem kończyny prawej do pozycji normalnej tzn.wzdluż tułowia.Po leczeniu farmakologicznym lekiem przeciwzapalnym Meloksikam stan mój pogorszył się.Przy odwiedzeniu konczyny do tyłu zacząłem odczuwać silny ból kłujący w prawym przedramieniu.Rtg wykazał niewielkie zwyrodnienie a USG duży konflikt podbarkowy i w miejscu konfliktu zwapnienia.Chirurg zaordynował mi fizykoterapie.Przeszedłem zabiegi krioterapii,teens,magnetronik.jonoforezę i oczywiście kinezyterapie.W miedzy czasie otrzymałem zastrzyk z Diprophosu w staw barkowy (ból był bardzo silny w dzień i w nocy).Stan ostry ustąpił ale pozostała ograniczona ruchomość kończyny. W przedramieniu uczucie mrowienia i bolesność kciuka.Przy ruchu kończyny odwodzącym w górę lub do tyłu czuje również ruch łopatki który ogranicza wykonanie ruchu. Zresztą gołym okiem widać ten ruch łopatki z barkiem.Jest to uczucie zrośniętej łopatki z barkiem.Nadal wykonuję ćwiczenia barku ale niestety bez wyrażnej poprawy.Chciałem dodac ze jestem po operacji usuniecia dysku na poziomie L4/5. i z diagnozowaną dykopatia L-2/3 zabieg odbył sie w 1996roku.Nie wiem co dalej, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej skonsultować się bezpośrednio z ortopedą. Jedynym wyjściem może okazać się zabieg operacyjny. Leczenie zachowawcze w przypadku zespołu bolesnego barku zwykle nie przynosi rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji, ból barku mam od maja, jestem w połowie rehabilitacji ale bez wyraźnej poprawy, noce mam nie przespane gdyż bolą mnie zewnętrzne mięśnie ramienia jak i przedramienia. Stosowano mi dwie serie przeciwzapalnych leków i nic, dziś mam rezonans do tej pory robiłam RTG i USG. Szczerze już mam dość dalej tak żyć nie pamiętam przespanej nocy bez bólu, stosuję różne maście leków unikam przeciwbólowych, ale czasami muszę wziąść bo nie wytrzymuję już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość małgorzata

witam jestem w podobnej sytuacji ból barku od roku czterech lekarzy mnie leczyło aż trafiłam do dr n med od leczenia barku zajmuje sie tym od 10 lat w nałeczowie polecam teraz mam zabiegi falami uderzeniowymi polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola z Pabianic

Jestem przerażona, szukam po internecie wszystkiego na ten temat, leczenia, lekarzy, rehabilitacji no i kliniki do której powinnam się udać. Boję się że jest to schorzenie trudne do wyleczenia i ze już tak zostanie na zawsze. Czy ktoś z Was wie jakie ćwiczenia trzeba wykonywać , aby usprawnić bark ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez na to cierpie. najpierw lewy bark, ktory juz niedoskwiera, natomiast od tygodnia prawy i obecnie jestem na NLPZ. na lewy pomogla rehabilitacja i w duzej mierze fala uderzeniowa. zachecam do zapoznania sie wlasnie z fala. na prawy na razie dzialaja srodki farmakologiczne ale ze srednim skutkiem. bede chcial dostac skierowanie na fale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja jestem unieruchomiona od 4 dni cała prawa strona odmówiła mi posłuszeństwa tzn ręka i ramie ,ból jest tak silny że nie da się żyć,pojechałam na ostry dyżur na Chirurgię urazową i po prześwietleniu okazało się że mam zwapnienie w rzucie guzka większego i zmiany zwyrodnieniowe pod postacią wyostrzeń na krawędzi kręgów w górnym odcinku kręgosłupa dostałam zwolnienie i skierowanie do neurologa, niby nic ale jestem już wykończona tym bólem i tym że nawet nie można się uczesać ,ból mija tylko częściowo po zażyciu Dicloberl retard tyle że działa tylko około 9 godzin .Jest jakiś sposób na to aby można było ruszać tą ręką bo nawet śpię na siedząco jestem na skraju wyczerpania ,czy można coś zrobić aby rozruszać trochę te ramię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również cierpiałam na zespół bolesnego barku...podobno był już zamrożony..bolało jak diabli!..mówiono mi o długim procesie rehabilitacji ale ja uporałam się bardzo szybko z tym problemem, bo w zaledwie pół roku...to zasługa trenera i rehabilitanta sportowego, który wówczas pracował w fizykoterapii jak i pewnej pani..rehabilitant zalecił mi program usprawniający ale dopiero po serii zabiegów zapisanych przez ortopedę..była to krioterapia, ultradźwięki, teens, laseroterapia...ale tak naprawdę, to pomógł mi TERAPULS i tu wpływ miała owa Pani, która mi poleciła ten rodzaj zabiegu...najlepszy zestaw w moim przypadku to właśnie krioterapia, ultradźwięki i TERAPULS..a dopiero po dwóch takich seriach, gdy zostanie opanowany stan zapalny i ostry bol, można przystąpić do usprawniających ćwiczeń...była to drabinka, guma, podciąganie kończyny do góry w asekuracji..i kołowrotek, od którego zaczęłam rozruch stawu..początkowo ćwiczenia były krótkie i delikatne a później dłuższe i intensywniejsze...po dwóch, czy trzech takich seriach skorzystałam z fali uderzeniowej i do dzisiaj mam spokój z lewym barkiem...było to rok temu a dzisiaj borykam się z prawym barkiem...ja myślę, że to wszystko jest od przeciążenia i od pracy przy komputerze...ja dźwigam duże zakupy ...dużo też pracuję przy komputerach...cywilizacja nas zabija i mało kto ma tego świadomość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaję linki do przykładowych zdjęć efektów terapii FDM (zdjęcia są w treści artykułu bloga). Efekt jest widoczny już po 1 zabiegu, a terapia rzadko kiedy trwa więcej niż 3-4 wizyty terapeutyczne. Poniżej jest link do całego bloga https://fizjoterapeutapoznan.wordpress.com/2016/04/25/bolesny-bark-szybkie-efekty-terapii/ Strona pod patronatem REHADIAG - www.rehadiag.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert Terlecki

Choroba duplaya to nic zabawnego, należy natychmiast zacząć leczenie lub w innym wypadku możemy mieć całkowicie unieruchomiony bark. Zresztą polecam przeczytać, tak na wszelki wypadek: http://www.hyalutidin.pl/zespol-bolesnego-barku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męcze się trzy mc chodze do lekarzy odsyłali mie jeden do drugiego wkońcu jest zespół bolesnego barku dostałam leki przeciwzapalne ale nic nie pomogło. W końcu rehabilitacja ale czekam dwa mc bo niema miejsca ból jest codziennie w nocy tragedja do tego ból żałądka od brania tylu leków czsami chcę już odejść bo mam wszystkiego dosyć żaden lekarz mie zaproponował mi blokady sama znalazłam lek w internecie załatwiłam recepte i dostałam zastrzyk wczoraj szaleństwa niema lolejna noc zarwana piszą ze po kilku dniach działa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość małgosiao3i3i

U mnie zalecono laser i rzeczywiście miałam sporo zabiegów, ale pomogło. Chodziłam z tym problemem do Multimedu w Warszawie. Mają świetną opiekę, z pewnością będę tam wracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasiaiasi
W dniu 20.11.2017 o 13:24, Gość Justyna11 napisał:

Aniu, a czytałaś może terapii falą uderzeniową? Wiem, że mój brat coś takiego miał bo mu w RehaPro w Krakowie polecili i na niego to zadziałało i pomogło.

Też chodzę do Rehapro. Zabiegi dobierają do kontuzji, więc nie martw się, na pewno doradzą coś na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2011 o 12:30, Gość małgorzata napisał:

witam jestem w podobnej sytuacji ból barku od roku czterech lekarzy mnie leczyło aż trafiłam do dr n med od leczenia barku zajmuje sie tym od 10 lat w nałeczowie polecam teraz mam zabiegi falami uderzeniowymi polecam

Małgorzata, jak nazywa się ten specjalista? Szukam, ale nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2017 o 13:24, Gość Justyna11 napisał:

Aniu, a czytałaś może terapii falą uderzeniową?

Ja obecnie przechodzę terapię falą uderzeniową bo od jakiegoś czasu borykam się z problemem zmrożonego barku. Efekt rewelacyjny, bolesność po pierwszym zabiegu dużo mniej odczuwalna. A lekarz już mnie straszył leczeniem artroskopowym! W Warszawie terapię falą znajdziecie w Centrum Rehabilitacji Kimed. Mi poleciła ich znajoma i cieszę się,że tam trafiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogły zabiegi mulligana, krioterapii i jeszcze jakiś jeden nie pamiętam. Po dwóch seriach tych zabiegów minęło ograniczenie ruchów, a ból wcześniej minął u mnie. na rehabilitacje.org można znaleźć gabinet blisko domu czy pracy, a tam na prawdę potrafią pomóc w takich chorobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bark zaczął boleć po ćwiczeniach właśnie. Dopiero później okazało się, że miałem źle dobrane ćwiczenia i też źle je robiłem. Na szczęście trafiłem w bardzo dobre ręce Pań fizjo ze Słomczyńskiego w krakowie i one terapią manualną, różnymi technikami i dozowaniem odpowiedniego treningu sprawiły, że teraz jest lepiej niż przed tym jak zaczęło mnie boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomógł doktor Więcek. Znalazłem go przez internet. Szybko wykonał wszystkie potrzebne badania i wdrożył odpowiednie leczenie, dzięki czemu mój problem dość szybko zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Azteria

W Krakowie to bez zawahania mogę polecić OpenMedical. Sama korzystałam z pomocy ich fizjoterapeuty przez jakiś czas, później mój tata, który chodzi do tej pory i również bardzo sobie chwali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×