Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne uczucie napięcia w żołądku i chlupotanie


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu. Może mój opis będzie trochę przydługawy, ale może ktoś się znajdzie i przeczyta go do końca i będzie mi w stanie odpowiedzieć. Od jakiegoś czasu czuje dyskomfort w brzuchu na górze po lewej stronie. Czuję napięcie i chlupotanie podczas chodzenia. Czasem to napięcie przechodzi aż do żeber lub plecy. Jednak jak idę spać i kładę się do łóżka to ból i napięcie znika. Dlaczego tak się dzieje? Czym może to być spowodowane? Czy to jest rak? A choroba wrzodowa? Pytam o raka i wrzody ponieważ, czasem zaraz (kilka minut) po posiłku lub nawet w jego czasie, zaczyna mnie boleć właśnie w tym miejscu. Czy takie coś jest objawem takich chorób? Od 2 dni nie boli mnie po jedzeniu, tylko w różnych momentach dnia. Zauważyłem, że jak rano wstaje to czuję się dobrze do czasu aż pomyślę o brzuchu. Wtedy zaraz, pomału zaczyna się napięcie i ból. Jeśli zostanę wybudzony ze snu (np. przez budzik) to ból występuje od razu po przebudzeniu. Czy to może też wskazywać na nerwice?? Wiem, że konieczna jest gastroskopia, aby wskazać wszelkie nieprawidłowości, ale poruszyłem ten temat jeszcze z jednego powodu. Kilka miesięcy temu miałem takie same objawy, jednak bolało mnie w dole brzucha po lewej stronie (w dole biodrowym). Została mi wykonana kolonoskopia - brak nieprawsidłowości. Diagnoza - zespół jelita drażliwego. A teraz ból się przeniósł na górę. Proszę o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Pan pisze najlepiej byłoby wykonać jeszcze gastroskopię, aby wykluczyć patologię w zakresie żołądka i dwunastnicy. Jednak jeśli rzeczywiście jest to zespół jelita drażliwego to niestety takie objawy jak Pan opisuje mogą występować bez uchwytnych cech patologii w zakresie badań obrazowych i laboratoryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaczyna chlupac wtedy gdy czuje ssanie w zoladku ,teraz jet tak ze musze jesc co 2 godz.i niestety zaczynam tyc.Mam helikobaktera antybiotyki juz zaliczone,teraz jade na nolpazie ,byla poprawa ale teraz znowu to samo.Pawel zrob test na helikobaktera moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Pawel masz jakies wiesci od lekarza?co to za chlupanie jest,ja juz sobie wyobrazam za jest tam jakas przeszkoda i ten plyn tam stoi,aczkolwiek mam to tylko wtedy gdy mnie ssie w zoladku,musze wtedy jesc i przechodzi to na ok. 2 godz.pozniej znowu ssanie i chlupanie,gdy rusze brzuchem,daj znac jak bedziesz cos wiedzial.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×