Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha po ostrym zapaleniu trzustki i wycięciu woreczka żółciowego


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Chcialam prosic o rade. Otoz we dwa dni temu wyszlam ze szpitala po ostrym zapaleniu trzustki (wyniki teraz w normie) usunieciu kamieni z przewodow(metoda ECPW) oraz usunieciu woreczka zolciowego laparoskopowo. Juz w szpitalu miewalam bole brzucha-myslalam ze to po zabiegu, a teraz te bole nasilaja mi sie szczegolnie wieczorami i po jedzeniu . Nie wiem co sie dzieje a mam nastepujace objawy: -bole skurczowe w dolnej czesci brzucha - bole kolkowe i nietypowe(nie wiem jak okreslic) pod zebrami, w okolicach pepka , i oczywiscie w miejscach gdzie mam ciecia(tu glownie rwiace), czasem mam wrazenie jakby zebra wbijaly mi sie we wnetrznosci - silny bol plecow po lewej stronie czasem typu skurczowego - przelewanie w brzuchu burczenie , uczucie jakby cos w srodku brzucha babelkowalo - to daje silny bol chwilowy dodam jeszcze ze podczas pobutu w spzitalu przez ponad 2 tygodnie mialam problemy z wyproznieniem. nie wiem co mi dolega lekarze powiedzieli ze jak mi nie przejdzie mam za tydzien sie zjawic,, ale ja sie martwie bardzo , poniewaz kolezanka miala taki sam zabieg i nie ma tych objawow co ja wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale takie dolegliwości czasami po takich zabiegach, a zwłaszcza połączonych z ostrym zapaleniem trzustki (koleżanka zapewne nie miała zapalenia trzustki) utrzymują się dość długo. Być może nadal w niewielkim stopniu utrzymuje się stan zapalny trzustki. To wymaga czasu i cierpliwości, aby powróci prawidłowa czynność trzustki. Proszę spełniać zalecenia lekarskie. Jeśli rzeczywiście dolegliwości nie ustąpią w przeciągu tygodnia trzeba udać się na kontrolę lekarską i zapewne wykonać kontrolne badania laboratoryjne i obrazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 29 lat jestem po usunieciu woreczka żołciowego od 5 lat a glownie od 1,5 roku co kilka miesiecy mam takie same objawy jak wyzej wymieniono oczywiscie bez zapalenia trzustki niby usg wychodzi ok morfologia tez a takie objawy trwaja kilka dni taka kolka czuje sie jakbym miala jakis narzad wyniszczony oslabiony i takie burczenie w brzuchu takie jakby bąbelkowanie,lekarz mowi ze moze zla dieta albo kamien na nerce daje znac juz sama nie wiem prosze o pomoc bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×