Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa a ciąża


Gość Wiktoria

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiktoria

Witam..mam bardzo ważne pytanie...wydaje mi się ze mam przepukline pachwinowa ponieważ jest taka gulka a jak ja naciskam to się zmniejsza..i moje pytania brzmią następujaco..czy to jest niebezpieczne bo ja już mam ja ładnych parę lat i czy z taka przepuklina w przyszłości mogę urodzić dziecko czy bedzie to problem??proszę mi odpowiedzieć na te pytania,z góry dziękuje*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przepuklinę powinien rozpoznać/ wykluczyć ostatecznie chirurg, także do niego najlepiej się udać. Obecność przepukliny może skutkować powstaniem niedrożności jelita, dlatego przepukliny zwykle się operuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo powazny problm. Gdy leże na wznak wychodzi mi po prawej stronie dolnej czesci brzucha maly guzek, któy ginie jak go masuje.... i mam uczucie ciagniecia.... ponadto jestem w 4 miesiacu ciazy.... czy to przepuklina co mam zrobic?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przepuklina nie ma co zwlekac.Ja osobiscie tez mialam przepukine lata nawed o tym nie wiedzac dopiero po kolejnej wizycie u ginekologa stwierdzono u mnie przepukline pachwinowa.Charakteryzowala sie niewielka gulka ktora po na cisnieciu wracala na swoje miejsce.Poczatkowo nie odczuwalam zadnych objawow,dopiero po paru latach zaczelam odczuwac osty bol,Az do mometu kiedy ktoregos dnia dostalam takich boli-brzuch mi tak wydelo ze wygladalam jakbym byla w ciazy.wtedy zglosilam sie niezwlocznie do lekaza.Jestem po poeracji pare dobrych lat i wszystko jeste wpozadku.Naprawde nie ma co zawlekac bo moze sie to zle skonczyc.Operacja pzebiegla bez problemow, u wiekszosci osob to zabieg rutynowy takze nie ma co sie obawiac!!!zostaje mala blizna ktorje zupelnie nie widac.Jezeli kos planuje dziecko radze poddac sie poeracji przed zajsciem w ciaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×