Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie jelita grubego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna

Mam 52 lata ,diagnoza po kolonoskopii:Npl esicy.Podejrzenie zesp polipowatości rodzinnej.Pobrano wycinki do badania histop :1,2/ polipu wstępnicy i poprzecznicy 3/npl esicy.Rozpoznanie: Ad 1)Adenoma tubulare cum neoplasia intrepheliali gradus minoris.Ponadto dwa polipowate fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obecnością skąpych nacieków z komórek limfoidalnych,neutrofiliów oraz enzynofiliów w podścielisku. Ad 2)Fragmenty mogące odpowiadać rozpoznaniu adenoma tubulovillosum cum neoplasia intrapitheliali gradus maioris.Nie stwierdza się cech wyraźnego naciekania podścieliska. Ad 3)Masy martwicze oraz komórki podejrzane o rakowe. Znalazłam tłumaczenie w innych odpowiedziach,ale nie wiem co to oznacza.Proszę o wytłumaczenie jak to mam rozumieć. Mam wyznaczony termin na operację usunięcia całego jelita grubego.W związku z tym pytanie:czy będę miała wyprowadzoną stomię.Nastawiłam się że tak a chirurg w szpitalu powiedział że niekoniecznie.Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To zależy jak zostanie przeprowadzony zabieg. Może być wykonany jednoetapowo, czyli nastąpi zespolenie częsci pomiędzy usuniętym jelitem grubym lub dwuetapowo, czyli czasowe wyłonienie stomii. Z tego, co Pani napisała będzie to zabieg jednoetapowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×