Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po prawej stronie w ciąży


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jestem w 23 tygodniu ciązy od 2 dni mam ból po prawej stronie w okolicy wyrostka robaczkowego jest on silny w momecie kiedy wykonuje jakies ruchy np; wstaje unosze pupe czasami jak wstane to nie moge sie wyprostowacrobiono mi usg ale oni nie widza poniewaz dziecko zasłania, z dzieckiem jest wszystko ok. bardzo prosze o porade wypisano mnie ze szpitala a bol nadal jest nachodzi i ustepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak skarbie w czasie ciąży miałam takie same objawy ,o mały włos miałabym operację na wyrostek okazało się ,że to zastój moczu właśnie w prawej nerce a ból niestety promieniuje w dół najczęsciej zastoje tworzą się właśnie w PRAWEJ NERCE w czasie ciąży ,ale oczywiście zgadywać można dużo co do anatomi to uczyłam się jej ,mam wykształcenie medyczne, ale wiedza to jedno a doświadczenie drugie Usg ,ale czy ktoś badał nerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przypadkiem,któremu w piątym miesiącu ciąży zrobiono operację usunięcia wyrostka , oczywiście w pełnej narkozie, dziecko urodziło się zdrowe i dziś jest świetną i bystrą sześcioletnią dziewczynką, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też miałam zastój moczu w prawej nerce, chcieli mnie nacinać i odsączyć mocz przez cewke moczowa albo z boku. Niezgodziłam sie na to ze względu na dziecko nie ufam na tyle lekarzą zeby w czasie ciąży robili na mnie operacje. mogłam stracić nerke ale mam przecież drugą. Na szczęście do tego nie doszło i po porodzie wszystko wróciła do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialam straszne bole po prawej stronie (25 tc)... Najpierw podejrzewali kolke nerkowa - zastoj moczu najpierw w 1, pozniej juz w 2 nerkach, nawet cewnik nie pomagal! Bole minely po jakims czasie... za jakis czas znow z bolami i powiedzieli ze rwa kulszowa, wyrostek robaczkowy albo znow zastoj! Dodatkowo zaczely sie skorcze i strasznie spadla ilosc czerwonych krwinek za to wzrosla ilosc bialych:( Zapadla decyzja ze trzeba ciac (pelna narkoza). Po *otwarciu* wyszlo na jaw ze to czterokrotne skrecenie prawych przydatkow! Calkowita martwica i krwotok wewnetrzny... Musieli usunac prawe przydatki :*( To co wycieli mialo wielkosc 2 pomaranczy! Nikomu nie zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×