Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guz nad pępkiem


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 17 lat i od 2 miesięcy chodze na siłownie. Nie dawno zabolało mnie cos z okolicach pepka, na początku to zignorowałem ale na 2 dzien zauwazylem ze mam goza pod skora nad pępkiem. Normalnie go nie widac, jedynie kiedy naciagne skore w dól to mozna zauwazyc wypuklenie. Góz jest dosyc twardy, ale nie boli mnie, odczuwam jedynie lekki bol przy dotykaniu. Moje pytanie czy moge z tym dalej cwiczyc, co to moze byc i czy powinieniem udac sie do lekarza.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaaał...........mam 24 lata niczego nie ćwiczyłem ale nagle zaczęło mnie cos boleć po mojej lewej stronie brzucha -pare cm od pępka...tak jak bym nadwyrężył sobie mięśnie brzucha...ale za długo to już trwa a dzisiaj zauważyłem guzek którego wcześniej nie było...znajduje się centralnie nad pępkiem i jest twardy...nie wiem co to za szajs ale mam nadzieje ze nie bedą mnie kroić..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam guza centralnie w pępku ,badali mnie trzej lekarze ,dwóch powiedziało ,że to przepuklina ,jeden ,że na przepuklinę mu to nie wygląda... Nie wiem co to może być ,a martwi mnie to bo boli . Proszę o odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taki guzek (nad pępkiem) mam już półtora roku.....po raz pierwszy pojawił się kiedy byłam w 8m. ciąży..znikł po porodzie,a pół roku puzniej znów się pojawił....no i od półtora roku cały czas nic się z nim nie działo do teraz, po prostu sobie był.....ale od jakiegoś miesiąca pobolewa i rośnie! nie mam pojęcia co to może być?? mam go już tak długo że się nawet przyzwyczaiłam! czy jest możliwe bym tak długo miała przepuklinę?? słyszałam że przepuklina bardzo boli,a to mnie nie bolało przez półtora roku! czy powinnam iść do lekarza?? jak tak to do jakiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem piekarzem i od wczoraj zauwazyłem że sie pojawił guz nad pępkiem (mam biegunke,duże spanie mnie ciagnie)w pracy dużo nawet dzwigam jakie są tego objawy i czy mozna z tym cos zrobic?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz 2 lata przepukline i juz nie moge dzwigac po rosnie dwa razy wieksza jak podnosze coś nic nie wolno dzwigac ani skakac po jest nieraz wieksza niz byla juz nie dawno po drugiej stronie tez miałem to byłem na operacji w 8 klasie podstawówki teraz mam 19 lat i znowu to mam i zastanawiam sie co zrobic kur... wiem jak to po operacji boli teraz się boje iść moze ktoś mi doradzi co mozna zrobic zeby tego nie było ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość migotka

witam ja takze mam takiego guza tylko ze na prawym rogu pepka i to juz go dlugo mam i jest widoczny jak wciagne brzuch albo jak leze plasko na plecach i tak dziwnie go odczuwam jak go uciskam oraz czasami odczuwam bol ale nie mocny i rowniez sie zastanawiam co to moze byc???? oraz mam pytanie jesli jest to przepuklina czy ja sie da usunac na zawsze czy jednak po jakims czasie sie nawraca?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i mi uroslo jakies wypuklenie ktore mnie bardzo boli w pepku nie wiem co to jest ale wczoraj mi peklo i wylewala sie tak jakby ropa kolor delikatnie brazowy: prosze o pomoc bo wypuklenie mi zostalo i mam czerwony pepek w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×