Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kości guzicznej


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 40 lat. Prowadzę siedzący tryb zycia. Trzy dni temu rano, po wstaniu z łóżka poczułem dziwny ból w kości guzicznej, który narasta przy siedzieniu. Początkowo przypuszczałem, że może to hemoroidy. Ale nie mam problemu z wypróżnianiem, kał jest *czysty*, nie ma śladów krwi. Co robić ? Do jakiego specjalisty z tym się udać ? Czy badanie USG wykaże coć ? Chcę za wszelka cenę uniknąć kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na początek radzę udać się do lekarza rodzinnego, zbada, zleci zdjęcie rtg kości guzicznej. Większym prawdopodobieństwem jest obecność żylaków odbytu, także z proktologiem będzie trzeba skonsultować się w drugiej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Teresa P.

Mam podobny problem.W czasie siedzenia na krześle czuję ból z lewej strony kości guzicznej. Boli w czasie siedzenia, leżenia, nieco lepiej jest gdy stoję. Środki przeciwbólowe pomagają niewiele, smarowanie maściami przeciwzapalnymi również. Byłam u lekarza POZ dostałam skierowanie do gastrologa, bo miałam nieco powiększone hemoroidy i zaparcia, które mam od wielu, wielu lat. Leczyłam hemoroidy czopkami, maściami i one mi nie dokuczają, tylko ten ból promieniujący w pośladek, gdy siedzę. Jak leżę boli kośc guziczna. Niestety lekarz POZ ograniczył się do dania skierowania do gastrologa. Nie mam krwawienia z odbytu, stolce normalne, żadnych guzków w okolicy kości guzicznej. Czy ktoś może poradzić co robić. Oczywiście do gastrologa pójdę, ale tam się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby wykonać RTG miednicy z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa - w tych okolicach może tkwić patologia. Z wynikeim badania skosnsultować się z neurologiem. O wszytskich badaniach powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Teresa P.

Lekarz prowadzący skierował mnie do gastrologa, gdzie czeka się na wizytę dość długo. Muszę sama wykluczyć, bądź znaleźć przyczynę bólu. Być może RTG miednicy z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym coś wyjaśni. Niestety muszę zrobić to prywatnie, mam nadzieję, że nie kosztuje to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×