Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to boli żołądek?


Gość Zmartwiony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiony

Witam wszystkich. Bardzo proszę o jakąś poradę. Jakiś czas temu bolało mnie w dole biodrowym po lewej stronie. Dodatkowo rozluźnił się stolec. W międzyczasie dostałem Poprazol - na zmniejszenie wytwarzania soku żołądkowego i na zmniejszenie pracy jelit. Po jakimś czasie zdecydowałem się na wykonanie kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym. Przed badaniem pilem Fortrans (jeśli nie przekręciłem). Podczas picia tego roztworu czułem bardzo jak pracują mi jelita a w szczególności połączenie poprzecznicy i stępnicy (to zagięcie). Kolonoskopia wykazała jedynie zrosty w okolicach esicy (miałem wykonywane 2 operacje w jamie brzusznej). Po tym badaniu po jakimś czasie zaczałem odczuwać (po lewym dołem biodrowym) ból właśnie w okolicach poprzecznicy i zstępnicy. Ból nie występuje jak to miejsce ucisne - wtedy znika. Od jakiegoś czasu przy niektórych ruchach coś mi przeskakuje po lewej stronie w okolicach tej części jelita. Być może jest to przeskakiwanie żeber tych co się nie łączą z mostkiem. Dzisiaj w nocy się obudziłem i czułem ból po lewej stronie pod żebrami, w 1/3 odległości od boku ciała w kierunku mostka. Jak ucisnąłem to miejsce to ból nie występuje. I tak jest zawsze - jak nacisne to miejsce jak mnie zaboli to nic nie boli. Dodatkowo bolą mnie czasem żebra p olewej stronie. Na plecach w okolicach kręgosłupa jak np. długo siedze. Ból występuje też jak pomyśle o tym, gdy mnie nie boli. Badania jakie wykonałem w ostanich 3 miesiącach: krew, OB, mocz, krew utajona, próby wątrobowe, kolonoskopia, posiew kału, lamblie. Helicobacter z krwi z palca, usg jamy brzusznej, rtg kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego- wszystko jest w porządku poza zrostami w okolicach esicy oraz mam całkowicie cofniętą lordozę oraz skoliozę. Proszę o odpowiedzi na poniższe moje pytania: - co mi może dolegać? (wiem, że trudna jest diagnoza przez internet) - Czy to może być nowotwór/guz żołądka - stolec jest normalnej barwy. - Choroba wrzodowa? - nerwica? - mam wstępnie zdiagnozowany zespół jelita drażliwego, ale czy IBS może się objawiać bólem w lewym nadbrzusu? Nie odbija mi się, nie wymiotuje krwią. Dodam, że te bóle po lewej stronie się nie kumulują - tzn nie występują wszystkie naraz. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z zaciekawieniem przeczytałam Pana artukuł. Chodź nie mam tylu chorób ale bóle w nadbrzuszu i biegunki są podobne. Badanie usg niczego u mnie nie wykazało a jednak mam kamice trzustkową. Prosze zaaplikować sobie KREON 10000. Na pewno nie zaszkodzi bo to chormony trzustkowe pochodzenia zwierzęcego a jeśli pomorze to pozbędzie sie Pan biegunek i bólu w nadbrzuszu. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×