Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie w dole brzucha, przechodzące do odbytu


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od kilku lat mam częste i bardzo bolesne kłucia w dole brzucha, przechodzące do odbytu. Czasami pojawia się tylko jedno ukłucie, a czasami takie kłucia trwają przez kilka do kilkunastu minut, a nawet do godziny. Uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Ból jest tak silny, że nie mogę stać, leżeć a co gorsze - nawet siedzieć. Czasem dołączają się do tego nudności, potliwość i nadmierne uczucie gorąca. Mam dopiero 20 lat, więc dotychczas lekarze mówili mi, że jest to efekt dojrzewania. Później zalecili mi wizytę u ginekologa, która nic nie wykazała. Chirurg stwierdził, że należy zrobić rektoskopię. Poza żylakiem do usunięcia operacyjnego, nic nie wykazała. Tak jak pisałam - bóle pojawiają się od kilku lat (ok. 5-6), ale dopiero od niedawna są na tyle silne, że przeszkadzają mi w życiu codziennym. Czy nie jest konieczna w tym wypadku kolonoskopia? Dodam, że nie miewam zaparć (stosuję dietę z dużą ilością błonnika), dużo piję, a mimo to cierpię na częste wzdęcia i ogromne bóle brzucha z tym związane. Proszę o informację, czy jest szansa stwierdzenia jaka to dolegliwość? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Należy faktycznie rozważyć konieczność wykonania kolonoskopii, która uchwyci ewentualne zmiany jelita grubego. Przedtem jednak należy wykluczyć przyczyny związane z układem moczowym i rozrodczym (wykonać usg jamy brzusznej, przezpochwowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Wprawdzie od jakichś dwóch lat cierpię na bardzo częste (średnio co 2-3m-ce) nawroty zapalenia pęcherza. Jednak nikt nigdy nie powiązał tego z moimi dolegliwościami. Z racji problemów hormonalnych, odwiedzam ginekologa bardzo często, wykonuje mi też usg przezpochwowe, więc sądzę że w tym kierunku wszystko jest ok. Dodam, że od kilku miesięcy mam również podwyższone O.B., wprawdzie niewiele bo max do 22/h ale mimo to żaden z lekarzy nie podjął próby wyjaśnienia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałam. Niestety nie wykazało ono żadnej bakterii. Więc do tej pory co 2-3 m-ce biorę antybiotyki, ewentualnie Furaginum. Skoro nie ma bakterii, to czy te bóle, kłucia, wzdęcia i inne problemy można łączyć z układem moczowym? Już nie wiem w którym kierunku mam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 10 letnia córeczka narzeka na ból przy oddawaniu stolca.Miewa także bóle brzucha i nudności.Mniej je i trochę schudła.Nie zauważyliśmy krwi przy oddawaniu stolca.Pediatra nic nie stwierdził podczas wizyty.Nie wiem co robić. Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem 2 tygodnie po cesarce.. mam od 5 dni ból kłujący od podbrzusza do odbytu czasem tak boli ze sie w głowie nie miesci....moj kał tez nie wyglada zaciekawie jakby cały w takim sluzie czy nawet nie potrafie tego opisac.. prosze o pomoc bo nie wiem co robic..Pozdrawiam Paula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dokładnie mam takie samo kłucie . Najpierw zaczyna bolec mnie jajnik a pozniej ból przechodzi w strone odbytu. Jest nie do zniesienia. Kiedys brałam srodki przeciwbolowe ale najlepsze byly czopki pyralginum.W tej chwili , jezeli znow przyjdzie bol wkładam sobie palec do odbytu i masuje. Przepraszam ze to napisalam ale to naprawde pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silne kłucie w podbrzuszu przechodzące do odbytu miałam bardzo często, nie miałam pojęcia co to jest. Ból bywa okropny, miałam wszystkie badania łącznie z kolonoskopia usg i gastroskopia. Po czasie wiem co to było, jak przemarzne tomam zapalenie pęcherza, czego nie odczuwam przy siusiania ponieważ nie piecze tylko pobolewa mnie podbrzusze to wiem ze wtedy się zaczyna, ważne, gdy zacznie kłuć w odbycie to wziąć wygrzać się pod kocem i może wziąć cos przeciwzapalnego albo furagine. Wystarczy Założyć krótsza kurtkę albo mieć zimne nogi to mam ten ból po kilku dniach w odbycie masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×