Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ile czasu potrzebuje aby dojść do siebie po operacji na przepukline pępkową


Gość edyta n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pare dni temu miałam operacje na przepukline pępkową,nikt mi nie powiedział co mogę robić i czy mogę coś dzwigać.nie wiem czy mam leżeć w łóżku czy może mogę już chodzić.cały czas żle się czuje i boli mnie w okolicach pępka. bardzo proszę o pomoc,bo sama nie wiem co robić,z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ci Patrycja!!! a może to szwy mnie tak ciągną???już sama nie wiem. ale czy powinnam lezeć w łóżku czy moge chodzić?najgorsze jest to że mam małe dziecko ktore budzi sie w nocy,a w dzień potrzebuje mojej uwagi.jestem pod znakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to szwy - ale to lekarz powinien Cię uspokoić, a jeśli masz Malucha to tym bardziej nie wolno Ci dźwigać Malucha, poproś Rodzinę o wsparcie, musisz się przez jakiś czas oszczędzać, trzeba trochę odpoczywać ale też i powolutku się ruszać-tak na zdrowy rozsądek, powinnaś mieć kogoś do pomocy, z przepukliną nie ma żartów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji minal miesiac wciaz mam bole i saczy mi sie ropa i krew choc juz niewiele ale zawsze cos .chodze tez w pasie przepuklinowym. wiele osob mi mowi ze przepuklina pepkowa ciezko sie goi. pielegniarka stwierdzila ze wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 2 operacje na przepukline pepkowom teraz bede mial trzecia juz jutro , po pierwszej dostalem pol roku zwolnienia z pracy i nie wolno bylo mi dzwigac kompletnie nic.Takze radze sie oszczedzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam 6 dni temu operacje na przepuklinę pępkową za 2 dni idę sciągnąć szwy. Dla mnie pierwsze dwa dni po operacji były straszne doszłam sama tylko do toalety i musialam wracac do łóżka bo robiło mi się słabo, ale juz na 3 dzien wstawałam i chodziłam, musialam sobie radzic poniewaz mam dwójke dzieci w domu którymi trzeba sie zając. Na czwarty dzien było juz super moge robic wszystko oczywiscie oszczedzam sie i nie dzwigam ale siły mi dodało picie soku z tahitian noni po którym szybko goi się nacięcie po operacji i nie boli. Warto spróbowac!!! stronka dla zainteresowanych https://www.tahitiannoni.com/poland/2943980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest niedziela a ja w ubiegły czwartek miałam operację na przepuklinę pępkową. Od wczoraj jestem już w domu i nie odczuwam żadnych dolegliwości i nie biorę zadnych środkow przeciwbólowych. Bardzo się bałam bo po operacji pecherzyka z,ołciowego byłam nie do zycia przez tydzień a teraz samej nie chce mi sie wierzyć że tak wspaniale sie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam zabieg usunięcia przepukliny pępkowej i wstałam sama z łóżka zaraz po ustąpieniu znieczulenia. Nie miałam żadnych dolegliwości bólowych. Normalie odczuwałam szwy (lekkie ciągnięcie) ale to raczej normalne. Za 2 dni idę na zdjęcie szwów. Teraz czuję się świetnie. Staram się oszczędzać, nie dzwigam dziecka i ciężkich toreb(zgodnie z zaleceniami lekara) ale poza tym normalnie żyję. Może takie dolegliwosci, o których pisamo powyżej ( bóle, sączenie ropy) są wynikiem nieprawodłowo przeprowadzonego zabiegu i jakiegoś zakażenia. Nie wytrzymałabym po tym zabiegu nawet 2 dni w łóżku. Mi lekarz powiedział, że trzeba chodzić i normalnie zachowywać się, prócz jak już wyżej wspomniałam zbytniego wysiłku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operacje na przepuklinę pępkową oraz kresy białej. Jestem 1 miesiąc po operacji. Pierwsze dni były cięzkie i bolesne. Lezalam, b.malo chodziłam i toszke sie smialam (co pozwala uniknac zrostow).Teraz z kazdym dniem jest lepiej. Natomaist nalezy się oszczedzac i jeszcze nie używać wlasnych miesni brzucha np. przy schodzeniu z łozka, chodzic w pasie, nie prowadzic samochodu (do 8 tygodni), wprowadzic sobie diete lekkostrawna (co pozwala uniknac zaparc), chodzic na krotkie spacery. Najgorsze jest kichanie-nalezy wtedy podtrzymywac brzuch,nawet w pasie. Współzyc mozna dopiero po ok. 6 tygodniach. (chyba, ze lekarz zaleci inaczej). Teraz jeszcze odczuwam bóle podobne jak po ogromnym wysilku fizycznym, cos w rodzaju zakwasów mimo, ze nie mam i nie mialam wysiłku fizyznego. Troche mnie ciągnie i kuje brzuch. Natomiast rozwijam się kulinarnie, poniewaz to mogę robić (oczywiscie wlewajac do garnka po 1 szklance wody, poniewaz nie mozna nosic). Gotuje codziennie, a rodzina jest zadowolona. Powodzenia życzę i wracajcie szybko do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja jestem 4 tydzien po operacji przepukliny okolopepkowej. Wszysko jest ok juz nawet nie pamietam ze ja mialem.Wstałem z łóżka 6 godzin po zabiegu.Lekarz kazał robic wszytko normalnie. nie moglem tylko zamoczyc rany. Brzuch wyglada troche innaczej niz przed zabiegiem jest mniejszy i miesnie sa na nim troche bardziej napiete. Juz sie nie moge doczekac az wroce na siłownie. Od tygodnia juz sam cwicze w domu delikatnie glownie gorne partie ciala. Dowiedziałem sie ze do pelnej sprawnosci czlowiek wraca po 3 miesiacach. Ja juz jestem sprawny poszedlbym juz teraz na silke ale boje sie ze to za wczesnie. wiec pozostaje mi czekac.Pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 3 dobę po zabiegu, zabieg robiony był w znieczuleniu ogólnym z tradycyjnym cięciem, ponieważ podobno miałam słabe powłoki brzuszne trzymające mięśnie i je tez trzeba było podszyć( muszę doczytać o co w ogóle w tym chodzi) już w pierwszej dobie po zastałam wypisana do domu, staram się leżeć, i nie dźwigać, ale generalnie jestem na chodzie dostałam do robienia w domu 7 zastrzyków w brzuch p/zakrzepowych, p/bólowe brałam tylko na noc, ale podczas dnia nie odczuwam już bólu, chyba ze podczas wstawania z niewygodnej pozycji, czego tez staram się unikać i napinania powłok brzusznych. Musze codziennie myc ranę szarym mydłem, dezynfekować i zaklejać nowym plastrem z jałowym opatrunkiem plus ten zastrzyk.Został mały brzuszek, ale to też może być kwestia obrzęku po zabiegu, jestem na diecie wątrobowej, grzecznie czekam około 3 m--cy i biorę się za pracę nad swoim brzuchem. to nic strasznego, powodzenia dla wszystkich oczekujących na zabieg. dodam że mam tez dwoje małych dzieci w tym jedno 1,5 roku, ciężka sprawa, ale nie biorę go na ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 24 Lata 2 dni temu mialem Operacje na Przepukline Pępkową w Angli zabieg trwal godzine poczym mnie wybudzono czulem delikatny ból ale to chyba normalne po 20 minutach dano mi juz cos do picia i kanapke sam moglem chodzic mialem klasyczne naciecie nad Pępkiem po operacji Wyrostka lezalem 4 dni w szpitalu ledwo co moglem wstac nie wspominajac o dojsciu do wc a tu czuje sie Bosko narazie jade jeszcze na tabletkach przeciw bolowych to moj 2 dzien po za 2-3dni powinno byc juz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija trzeci dzień od zabiedu na przepuklinę pępkową. Ogólnie czuję się dobrze,jednak po dłuższym chodzeniu odczuwam ból. Codziennie biorę jedną tabletkę *zaldiar* (przepisal mi je lekarz w szpitalu)jedyny skutek uboczny jest taki ,że mam po niej zawroty glowy,lecz ból zdecydowanie ustępuje...Zdjęcie szwów dopiero za 9dni. Do 3 miesięcy nie można dźwigać. Kilka dni po zabiegu warto jednak więcej leżeć niż chodzić,żeby jak najmniej obciążać okolice pępka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria - na Borowskiej mają cały oddział chirurgii małoinwazyjnej. Pogadaj z internistą, żeby cię pokierował i wystawił skierowanie, a potem musisz się zgłosić do nich na oddział czy się kwalifikujesz i żeby wyznaczyć termin zabiegu. To są naprawdę banalne zabiegi, więc poszukiwanie jakiegoś superspecjalisty jest mniej istotne niż wybór samego szpitala, bo całego zespołu i tak sobie nie dobierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem bartek* wczoraj mialem wlasnie operacje pepkowa, dzis juz mnie wypisali, zadalem pare pytan gluwnemu chilurgowi ( ponoc najlepszy hilurg w elblagu bo go duzo chwala) jak mam leczyc rane, powiedzial mi ze sciagnac pas, sciagnac opatrunki, wykapac sie na stajaca, myc normalnie rane mydlem nawet w srodku palcem delikatnie, po kapieli wysuszyc i spowrotem wlozyc gaze do pepka, przykryc puzniej kolejna gaza na o kolo pepka i owinac pasem. czy wasz hilurg tez tak kazal robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem operację przepukliny pępkowej.Jeszcze w szpitalu w czasie zmiany opatrunku zobaczyłem że banka na pępku jest taka jak była.Przy wypisie pokazałem to lekarzowi,zrobił zdziwioną minę i coś mówił co mnie nie przekonało.Czy to normalka? Moim zdaniem nie.Czy ktoś coś wie na ten temat?I jeszcze jedno,cięcie mam pod pępkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu miałem operacje przepukliny pepkowej w Anglii , pół godziny po zabiegu zostałem wypisany do domu , 2 dni pobolalo na , na trzeci dzien wróciłem do normalnego funkcjonowania, co dziwne rana na 4centymetry i nie ma żadnych szwów , na super glu skleili czy co? Opieka zdrowotna w uk jest okey , robią wszystko najnowszymi metodami , nowe technologie itp . W Polsce to nawet siatki nie dadzą bo zadrogo ! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×