Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból odbytu


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 14 lat i 2 dni temu zaczął mnie boleć odbyt myślałem że przejdzie na następny dzień ale ciągle boli. Okazało się że mam małą czarną plamkę przy końcu odbytu (wygląda jak malutki krwiak) gdy chodzę lub siedzę boli mnie ale nie mam problemów z oddawaniem stolca.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam. Mam 39 lat i od 2 miesięcy odczuwam ból w odbycie (zdarzyło się to cztery razy). Ból ten dopada mnie w nocy i za każdym razem jest mocniejszy.Zauważyłem również że podczas oddawania stolca(bezboleśnie) pojawiły się ślady krwi na papierze (nie za każdym razem). Nie mam kłopotów z przemiana materii,stolce oddaję regularnie (są dosyć luźne). Czy to znaczy że mam hemoroidy.Jak mogę sobie samemu pomóc.Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakieś 4 lata temu zaczęły sie krwawienia z odbytu, z czasem one zanikły i raz na jakiś czas odczuwałam ból odbytu, czasem uczucie niepełniego wypróżnienia i wrażenie jakbym miała zwężenie odbytu przy czym czasami ołowkowate stolce. Z czasem ból był atak silny, że bolało mnie prawie ciągle. Postanowiłam udac się do lekarza proktologa, zrobiłam kolonoskopię, wszystko wyszło dobrze , napisano mi , że mam *mocno napięte zwieracze odbytu*. Lekarz stwierdził , że on nic takiego nie widzi , że mam wewnetrzne żylaki odbytu i to pewnie od nich jest ból. Zaznaczył że nie jest to napewno szczelina odbytu, pomimo że mam takie objawy.Leczone miałam je metodą Barrona. Po całej serii zabiegów ból zniknął, lecz uczucie *zwężenia odbytu * nie. Po pół roku ból wrócił , lekarz powiedział ,że jeszcze był jakiś mały żylak i znów założył na niego *gumkę*. . Dziś znów także po pół roku ból się odezwał. Proszę o pomoc! Czy żylaki mogą się robić tak często? Czy może jest to jakaś inna choroba? Sama już nie wiem , nie wiem czy mam znów jechać do tego lekarza? Od czego może być uczucie zwężenia i uczucie *czasami* nie pełnego wypróżnienia? No i co może powodować ten bół? Bardzo proszę o pomoc!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam dokładnie tak samo jak Ty, już mam tego dość tym bardziej że po ciąży problem sie powiększył, też jakieś 2lata temu mialam skierowanie na kolonoskopie ale tak sie bałam tego badania,że zrezygnowałam z niego, bo słyszałam,że to badanie boli, natomiast inny lekarz wykonał badanie palcem i stwierdził hemoroidy.Jak przyjmuje czopki i maść to jest lepiej ale tylko wtedy, później problem powracał,natomiast martwi mnie jeszcze to,że czasem mam taką dziwna wydzieline napewno nie jest to rozżedzony kał, jest to plynna wdzielina koloru żółtego czasem brązowego, czy ktoś też tak miał proszę o odpowiedź bo ciągle myśle czy to coś poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bardzo Ci dziekuję,że odpisałaś.Nie wiedziałam,że to badanie wykonuje sie w znieczuleniu ogólnych, prawdopodobnie będę musiała poddać się chirurgicznemu wycięciu hemoroidów, bo przyjmowane czopki i maści działają tylko podczas przyjmowania.Jestem młodą mamą i karmie piersią dlatego tak odkładam pójscie do lekarza co wiąże sie pewnie z pobytem w szpitalu.Napisz jeśli możesz co po badaniu kolon.u Ciebie jakie podjęto leczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bóle same ustąpiły, narazie ich nie mam. Natomiast zapomniałam dopisać, że czasami jest uczucie parcia na stolec, idę do toalety i nic nie zrobię , czesem troszkę, i tak kilka razy dziennie po trochu , mam wrażenie jakby zwężenia w odbycie i muszę bardzo przeć aby coś wyszło. Zaparć nie mam , zdrowo się odżywiam.Kiedyś miałam zaparcia zanim zaczęły się krwawienia z odbytu jak *pisałam wyżej * jakies 4 lata temu. Czasami stolec jest normalny. Panie doktorze bardzo proszę o odpowiedź , bardzo mi zależy na Pana opinii !!!!!!! Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konstancja

Witam..2 miesiace temu urodzilam córke,,od tego czasu przy oddawaniu stolca boli mnie odbyt,musze sie bardzo namęczyć żeby go oddac. czy to moą być żylaki?a może coś innego..?bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czy ktos moze mi pomoc

Dziendobry mam pytanie od kilku tygodni mam silnie bole w odbycie po witycie u proktologa dowiedzialam sie ze to dziura w jelicie uzywalam wiele czopkow i masci ktore przepisal mi lekarz nic nie pimaga co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możemy mieć poważny problem z hemoroidami. Dlatego szczerze polecam odwiedzić tą stronę https://stophemoroidom.pl

Znajdziecie tu porady ale i również środki, dzięki którym pozbędziecie się szybko poroblemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×