Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwisty wyciek z piersi


Gość Marta K.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta K.

Witam jestem 45-letnią żoną i matką. Pragnę w skrócie przedstawić swój przypadek. W 1994r w wyniku MMG stwierdzono u mnie cechy dysplazji sutków i mastopatię. W listopadzie 2005r pojawił się krwisty wyciek z prawej piersi. Po upływie 10 miesięcy(wyciek zmienił się na mleczny) i wykynaniu szeregu badań uzyskałam taki wynik * - w rozmazie: bardzo liczne makrofagi,liczne mikrozwapnienia oraz grupy komórek z cechami dysplazji. - w BAC zmiany ogniskowej : płyn białkowy, makrofagi oraz grupy komórek z cechami metaplazji apokrynowej. - hormony : za wysoki poziom prolaktyny i estradiolu ,a za niski progesteronu. - morfologia w dolnej granicy normy z zaniżonym poziomem żelaza (nawracająco). Byłam leczona przez okres 24miesięcy za pomocą luteiny, cyklicznie zalecany tardyferon. Rutynowo wykonanene ( w okresie od stycznia do pażdzirnika 2009r) badania kontrolne wykazały poprawę wyników hormonalnych, pojawienie się 18 mm mięśniaka (nie rośnie od roku) i polipka endometrium (usunięty pod czas biopsji). I właściwie miała bym się z czego cieszyć gbyby nie fakt pojawienia się w trakcie samokontroli 07.12.2009r ponownego krwistego wycieku i bólu piersi prawej. Pani doktor endokrynolog zaleciła mi telefonicznie wizytę u internisty,a ja mam wątpliwości i obawiam się ponownego odsyłania i mojej niewiedzy. Z wyrazami szacunku i prośbą o podsumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto byłoby ponownie wykonać badania jak poprzednio. Możliwe, że doszło do nawrotu zaburzeń hormonalnych. Oprócz tego radziłbym także w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem celem dokładnej oceny gruczołu sutkowego. Oczywiście o wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta K.

Dziękuję za radę. Byłam wczoraj u lekarza internisty, po konsultacji z chirurgiem bez badania -uchwalili panowie decyzję - wysłać pacjętkę do poradni patologii sutka. Wizytę na cito! mam 11grudnia. Z wyrazami szacunku Marta K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×