Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czułość badania RTG jelita z podwójnym kontrastem


Gość jelitowiec2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jelitowiec2

Witam serdecznie! Mam 27 lat. od paru miesiecy mam problemy jelitowe- papkowate stolce 3-5 razy dziennie, czeste oddawanie gazow, rano jak sie przebudzam najczesciej mam lekkie skurcze jelita i zaraz ide oddac stolec. Pierwszy stolec jest uformowany a nastepne juz sa papkowate. Raz wydawalo mi sie ze zobaczylem skrzepik krwi w stolcu ale bylo to tylko raz. Byłem u lekarza gastroenenterologa ktory tylko mnie zwazyl( od pierwszych objawow przytylem 9 kg obecnie waze 110kg.) i podusił brzuch reka lekko kulo mnie w lewym podbrzuszu podczas tego duszenia. Zlecil badania krwi oraz kalu( CRP, OB, morfologia, alata, aspat, Anty HBS i anty HCV, amylaza z krwi i moczu, przyswajanie Fe , badanie kału na pasozyty i candide.) Na podstwaie tego zdiagnozował zespol jelita drazliwego. Co miesiac robie profilaktycznie badania krwi gdyz boje sie ze to jednak nowotwor jednak co miesiac wychodza w normie, badalem takze 4 razy kal na obecnosc krwi utajonej i zawsze wynik byl ujemny. Zrobiono mi rowniez USG jamy brzusznej a takze na własna reke zrobilem badanie rtg z podwojnym kontrastem u doswiadczonego radiologa. Wyszło ze na calej dlugosci jelito nie wykazuje zmian i ze uwidoczniel sie zdrowy wyrostek robaczkowy. Mam pytanie czy w zwiazku z tym badaniem(rtg z kontratsem) moge byc juz spokojny co do nowotworu jelita? wiem ze kolonoskopia jest najlepszym badaniem ale czy w moim wieku nie wystarczy badanie z wlewem?jak czulum badaniem jest to badanie?czy ukazuje np. stan esicy?odbytnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli badanie zostało wykonane prawidłowo, badanie na krew utajoną w kale jest ujemne, nie ma przy tym ołówkowatych stolców, ani objawów wskazujacych na raka jelita grubego to można wstępnie wykluczyć takie rozpoznanie. 100% pewność może dać kolonoskopia. W Pana wypadku objawy nie wskazują raczej na chorobę nowotworową, ale na zespół jelita drażliwego ewentualnie enteropatię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czulosc rtg jelita z kontrastem = 90 procent ale jak zrobisz sobie test do tego tumor mp 2 k to masz 100 procent bez kolonoskopii zadnej rtg jelita plus test tumor mp2 =100 procent ze niema zadnych zmian w jelicie tumor=test wykrywajacy najnowszej generacji -- 20 razy czulszy niz badanie kri utajonej w kale pozdro chlopie i nie boj sie wystarczy ci nawet samo rtg jelit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×