Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne pod pachą i na żebrach


Gość Tomasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz G.

Witam. Witam, od kilku dni bolało mnie pod pachą i kościach żebrowych po lewej stronie ciała. Dzień przed wystąpieniem bólu wierciłem wiele dziur w ścianach, a na codzień pracuje za biurkiem. Więc mogłem nadwyrężyć mięśnie. Ale ból nadal występuje. Z tym, że pod samą pachą ból zniknał. Pozostał tylko na kościach żebrowych. Zacząłem to miejsce dotykać. Nie wyczuwam tam żadnych kulek ani zgrubień. Znajduje się tam jedynie (po obu stronach ciała) coś jakby tłuszcz lub mięsień. Jest to miękkie i przesuwalne. Tak jakby mała galaretka. To coś dochodzi nawet na plecy. I to coś znajduje się mniej więcej w tych miejscach co mnie boli. TO coś jest po obu stronach ciała, ale boli tylko po lewej. Czy mogą to być węzły chłonne? Proszę o odpowiedzi na poniższe pytania: 1. Czy węzły chłonne występują na żebrach po lewej i prawej stronie ciała? 2. Czy są węzły chłonne na plecach? tzn tak jakby się łączyły z tymi co są na kościach żebrowych. 3. Normalne (zdrowe) węzły chłonne w jaki sposób są wyczuwalne? Skąd mam wiedzieć, że to jest węzęł chłonny? Dodam również, że ból występuje na plecach koło kręgosłupa, pod kościami żebrowymi po lewej stronie. Jak się położę to ból znika. Dodatkowo coś mi przeskakuje w kościach żebrowych przy niektórych ruchach ciałem. Przekaskiwane jest na tych malutkich kościach po lewej stronie. Tak jakby te połączenia chrzęstne. 4. Czy to może być jakiś guz (nowotwór)?? Albo powiększona śledziona, któa uwadza o żebra?? Miałem robione badania krwi, usg jamy brzusznej, kolonoskopie - jest wszystko ok. Poza tym jestem osobą nerwową i mam prawdopodobnie IBS. Bardzo proszę o odpowiedzi. Serdecznie dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Węzły chłonne mogą występować w okolicach międzyżebrowych, ale zazwyczaj są bardzo głęboko położone i przez to niewyczuwalne. 2. Taj jak wyżej napisałem. 3. Normalne zdrowe węzły chłonne są niewyczuwalne. 4. Raczej wątpię. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Bez badania trudno mi określić co to może być. Może warto byłoby wykonać RTG kręgosłupa, gdyz objawy mogą być związane z patologia w jego zakresie. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam takie same objawy jak ty jednak gdy ide do lekarza i mowie ze mam guzki pod lewym zebrem...dotykajac twierdza ze nic nie ma..a mnie boli...ból zaczyna sie od zebra przechodzi wzdluz zeber na tyl pleców....ty masz juz jakas diagnoze??? pozdrawiam Mgda, moj mail lena-74@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobna sytuacje. Wczoraj wyczulem pod prawa reka na wysokosci klatki piersiowej na zebrch guza nie boli mnie, jest nie wielki przynajmniej mi sie tak zdaje(nie przesuwa sie).nie mam pojecia co to moze byc czy to powazne? z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu uderzyłem sie dosyć mocno w żebra mniej więcej na wysokości klatki piersiowej. Na następny dzień wyrus mi dosyć durzy guz. Po paru dniach był on coraz mniejszy. Myślałem że zniknie ale wczoraj przez przypadek dotknełem w to samo miejsce i poczułem że dalej mam tego guza jest on o wiele mniejszy. Przez pół roku nic mnie nie bolało w tym miejscu i dalej nie boli nie cierpliwię się bo guz nie znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×