Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na główce penisa


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat i nie zawsze przy myciu odciągałem napletek *do końca* potrafiłem, ale z niewiadomych przyczyn tego nie robiłem... Od niedawna zacząłem go ściągać do końca i moja dolna część żołędzi jest jakby pogrubiona. Można nazwać to guzkiem tylko występuje w całym obwodzie żołędzi na samym dole. Nic mnie nie boli a mocz oddaje normalnie tylko zastanawia mnie powód tego zgrubienia. I jeszcze jedna sprawa. Teraz myje się bardzo dokładnie, 2 razy dziennie odciągając cały napletek, ale od dawna nie zauważyłem żadnej mastki. To mnie bardzo interesuje bo mimo że przepłukuje całego penisa to nie zauważam mastki, tak jakby się nie wytwarzała... Proszę o odpowiedź i o pocieszenie jeśli sprawa nie jest taka beznadziejna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest zgrubienie wokół żołędzi to naturalna rzecz, anatomia. Mastki też nie zobaczysz jak odpowiednio dbasz o higienę tej okolicy (dopiero po kilku dniach nie mycia tej okolicy mastka się pojawi). Trzeba dbać o higienę tej okolicy. Z tego co opisujesz wynika, że wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie... Jeszcze jedno i ostatnie pytanie, czy normalne jest to że to pogrubienie jest nierówne ? tzn. nie z każdej strony jest takiej samej wielkości. Tak mógłbym to opisać, ale myślę że jakby zobaczył to ktoś kompetentny to od razu by wiedział o co mi chodzi. Mam zamiar po nowym roku i tak udać się do lekarza na badanie tylko nie wiem do jakiego się udać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź... Zapomniałem tylko dodać że moje zgrubienie ma troszkę inny kolor od reszty żołędzia, ciemniejszy. Przepraszam, że tak zasypuje pytaniami ale to przez strach o Raka Prącia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ten temat, ponieważ nie uzyskałem wcześniej pełnej odpowiedzi na moje pytanie (głównie przez to, że moje pytania rozbiłem na parę postów, więc teraz wszystko wytłumaczę w jednym). Mam 14 lat, niedługo skończę 15 : ) Jak byłem mały miałem stulejkę, która została usunięta chirurgicznie, kiedy miałem z 3 - 5 lat. Na wstępie również powiem że nie zawsze ściągałem napletek do końca, robię tak od jakiegoś czasu (ale to nie znaczy, że nie dbałem o higienę - całą mastkę usuwałem). Od czasu kiedy ściągam napletek do końca mogę zauważyć, że główka penisa jest pogrubiona w dolnej części. Pogrubienie występuje w całym jej obwodzie i jest mocniejszego koloru niż reszta żołędzia (może jest bardziej ukrwiona ?) ten kolor martwi mnie bardziej niż to zgrubienie. Pogrubienie jest trochę nierówne (tzn. nie wszędzie ma jednakową grubość). Nie przeszkadza mi w ściąganiu napletka ani w oddawaniu moczu, nie czuję również bólu, więc nie jest to tak bardzo uciążliwy dla mnie problem. Na koniec dodam jeszcze, że mam to zgrubienie od kiedy pamiętam (kiedy nie ściągałem do końca napletka to widziałem bardziej intensywny kolor na dole główki). Czy jest to możliwe, że mój członek jest tak po prostu zbudowany ? Czy to może być naturalne zgrubienie czy to objaw jakiejś choroby (raka? Odpukać...). Czy u mężczyzn zdarza się taki problem i nie jest to wcale schorzenie ? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Dodam, że zależy mi głównie na próbie odgadnięcia mojego problemu, a nie na od razu odsyłaniu do lekarza (może jest jakaś szansa, żeby zbadać mój problem tutaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Na moim żołędziu tuż przy otworze z którego wypływa mocz(nie wiedziałem jak to nazwać) jest biała wypukła plamka mam ją od bardzo dawna nie boli i nic mi nie dolega. Co to może być? P.s Mam 15 lat. Czy może być to związane z dojrzewaniem? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×