Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rana płatowa


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Po spotkaniu z szybą miesiąc temu została mi na czole rana płatowa w kształcie *łuku*, na którą zostało założonych 6 szwów. Po ośmiu dniach szwy zostały ściągniętę, wszystko zagoiło się ładnie, ale na powierzchni w.w. *łuku* powstał taki jakby guzek o kolorze naturalnym skóry. Wygląda to teraz tak jakbym miał nałożoną drugą warstę skóry na miejsce rany. Dodam jeszcze, że przy uciskaniu nie odczuwam żadnego bólu, a od około tygodnia używam na bliznę żelu Dermatix. Co to może być ten guzek i czy jest szansa, że zejdzie z czoła bo wygląda na razie niespecjalnie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie nawarstwienie skóry w miejscu po ranie. Trzeba nadal smarować bliznę żelem Dermatix. Po około 2-3 miesiącach powinien być widoczny efekt stosowane żelu. Dopiero po tym okresie będzie można cokolwiek więcej powiedzieć na temat tej blizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że żelem smarować tylko miejsce zszycia, natomiast miejsce gdzie wytworzył się guzek zostawić w spokoju? I czy istnieje możliwość naświetlania całości np. lampą Bioptron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po kilku miesiącach stosowania Dermatixu widać spore zmiany, ale tylko jeśli chodzi o miejsce w którym nastąpiło cięcie. Zdecydowanie się wyrównało i zaczyna powoli przybierać naturalny kolor. Sprawa zgrubienia pozostaje nadal aktualna, w praktyce wydaje mi się, że nie ma żadnej poprawy od mojej ostatniej wiadomości. Czy możliwe jest aby pod guzkiem coś się znajdowało? Ponieważ po naciśnięciu następuje odkształcenie skóry, a po chwili powrót do poprzedniego stanu. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×