Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuszczenie wątroby


Gość janina z rakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janina z rakowa

Bardzo proszę o wskazówki, na usg wyszło że mam stłuszczenie wątroby, stosuję dietę i dostępne w aptece środki wspomagające watrobę - hepatil, essentiale forte, środki zawierające wyciąg z karczocha, kontroluję próby wątroby - czasami przekraczają normy a niezbyt dużo. Co jeszcze powinnam robić, gdzie się udać, czy stłuszczenie wątroby grozi czymś poważnym przy takim zachowawczym moim postępowaniu. Dodam że nie używałam i nie używam alkoholu a od 5 lat nie mam pęcherzyka żółciowego, będę wdzięczna za poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza taki wynik USG: Wątroba o wzmożonej echogeniczności miąższu - stłuszczenie, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone, pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. Trzustka niepowiększona, prawidłowej echogeniczności, jednorodna. Śledziona jednorodna, niepowiększona. Nerki prawidłowej wielkości, kształtu i położenia, bez zastoju, bez złogó. Duże naczynia i węzły chłonne zaotrzewnowe prawidłowe. Pęcherz moczowy pusty. prostat niepowiększona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wynik oznacza stłuszczenie wątroby. Stłuszczenie wątroby jest dość naturalnym procesem zwyrodnienia wątroby w procesie starzenia się. Otyłość jeśli u Pana występuje (i picie alkoholu) ma wpływ na szybsze powstawanie tego zwyrodnienia. Duże ilości tłuszczów zawartych w organizmie odkłada się w komórkach wątrobowych. Jeśli proces nie jest bardzo zaawansowany (a raczej tak właśnie u Pana jest) praktycznie nie ma wpływu na stan Pana zdrowia. W przypadku zwyrodnienia wątroby można zastosować leki zwiększające regenerację komórek wątrobowych typu np.: Hepatil, Essentiale, Heparegen oraz dieta typu wątrobowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątroba niepowiększona, o wzmożonej echogeniczności, cechy USG stłuszczenia, bez zmian ogniskowych. Do tego badanie krwi wykazało poziom Aminotrasferazy asparaginowej na 31,3 gdzie zakres wartości jest do 31,0 GGTP natomiast 28,04 Oczywiście, jako mądra głowa przejrzałem kilka książek i moją pierwszą myślą jest tzw. stłuszczenie wątroby. Ale możliwe że jako zwykły człowiek mylnie odczytuje wyniki badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STwierdzono u mnie stłusczenie wątroby podczas usg,wykrtyo je rok temu,aleniekt na to uwagi nie zwracał,dopieo teraz jak jestem po laparoskopi pecherzyka żołciowego ,lekarz powiedział ze mam trzymać diete całe życie najlepiej juz i stracic zbedne kilogramy(70kg 167cm wzrostu). Strasznie sie boję .Jak sie leczy stłuszczenie wątroby?Co to moze powodowac?Czym grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladny opis usg:*watroba powieksozna w zakresie prawego plata,o podwyzszonej echogenicznosci jak w stluszczeniu,bez zmian ogniskowych,bez cech cholestazy*prosze o interpretacje wyniku i co dalej robic,czym to grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watroba wielkosci granicznej wymiar ap w linii srodkowo obojczykowej ok 14,6 cm z obecnoscia okolopecherzykowo chyperechogenicznych obszarow najwiekszy o wym 8x12mm najprawdopodobniej o charakterze ogniskowego stluszczenia poza tym watroba bez wyodrebniajacych sie zmian ogniskowych z prawidlowym rysunkiem naczyniowym wnioski zmiany ogniskowe w watrobie najprawdopodobniej o charakterze ogniskowego stluszczenia prosze o porade marco z manasterza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o wskazowki watroba wielkosci granicznej wymiar ap w linii srodkowo obojczykowej ok 14,6 cm z obecnoscia okolopecherzykowo hyperechogenicznych obszarow najwiekszy o wym 8x12mm najprawdopodobniej o charakterze ogniskowego stluszczenia poza tym watroba bez wyodrebniajacych sie zmian ogniskowych z prawidlowym rysunkiem naczyniowym drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe pzw i zw nieposzerzone pecherzyk zolciowy cienkoscienny echo ujemny trzustka widoczna jedynie w zakresie trzonu glowa i ogon przesloniete przez gazy jelitowe w uwidocznionym zakresie prawidlowa sledziona niepowiekszona jednorodnej echogenicznosci nerki obustronnie o prawidlowym polozeniu wielkosci np dl ok 109mm nl dl ok 117mm i obrysach poza drobna sr ok 10mm torbiela okolomiedniczkowa w nl z prawidlowa dla wieku echostruktura miazszu bez cech kamicy i zastoju przestrzen okolonaczyniowa w uwidocznionym zakresie i duze pnie naczyniowe jamy brzusznej prawidlowe w obrazie usg pecherz moczowy gladkoscienny o transsonicznym swietle gruczol krokowy o wym 36x26x33mm=15,4ml niepowiekszony obecnosci wolnego plynu w jamie otrzewnowej nie uwidoczniono wnioski usg zmiany ogniskowe w watrobie najprawdopodobniej o charakterze ogniskowego stluszczenia oto moje wyniki badan glukoza111 bilirubina calkowita 0,61 aminotransferaza alaninowa 164 aminotransferaza asparaginianowa 41 cholesterol calkowity 214 cholesterol hdl 27 trojglicerydy 254 cholesterol ldl133 risk 7,9 mam 43 lata jestem osoba szczupla rzadko pije alkochol biore leki na nadcisnienie lorista hd i corectin oraz na cholesterol ximwe dlaczego mam tak wysokie proby watrobowe i trojglicerydy bardzo prosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu USG wykazało, że mam stłuszczoną wątrobę i powiększoną 170 mmm. Nie piję alkoholu, nie jem tłustych potraw, czasami smażone, nie piję kawy a nadal odczuwam dolegliwości. Cokolwiek zjem zaraz mam silne wzdęcie wątroby.Przyjmuję dużo lekow na nadciśnienie, tarczycę i dawniej bardzo dużo przeciwbólowych ( teraz ograniczyłam ) Co mam zrobić zeby zregenerować watrobę obawiam się marskości) Jakie leki najlepiej stosować na regenerację. Kupuję bez recepty ale nie wiem czy odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania-WSZCHOWA

Dzisiaj tj:27 11 2012 miałam robione USG-wynik brzmi:Wątroba nie powiększona o jednorodnej strukturze o zwiększonej echogenności z cechami stłuszczenia.Bardzo proszę o parę wskazówek ,czy to cos groznego?.Za poradę serdecznie dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W badaniu USG opis wątroby następujący: wątroba nie powiększona,jednorodna,stłuszczona. Lekarka przeprowadzająca badanie powiedziała że nie jest duże stłuszczenie. Nie bardzo wiedziałem o co konkretnie pytać więc postanowiłem zaczerpnąć informacji w internecie..i niestety jestem coraz bardziej zaniepokojony. Mam 29 lat, alkohol ostatnio w minimalnych ilościach (1,2 piwa tygodniowo),otyły nie jestem (93 kg). Aktywność fizyczna zerowa....Czy to stłuszczenie jest niebezpieczne dla zdrowia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pomyśleć o zregenerowaniu wątroby i jej oczyszczeniu z tego co szkodliwe i ciężkie. Takie procesy powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w roku. Coraz więcej osób w młodym wieku ma problemy z wątrobą, a to wszystko z prowadzonego trybu życia i diety - przede wszystkim. Całe szczęście, że wątroba ma zdolności regeneracyjne, jeśli zachowamy odpowiedni styl życia to możemy w sposób naturalny zregenerować wątrobę, jeśli jednak sytuacja wymaga natychmiastowych działań i chcemy przyspieszyć efekt regeneracji i oczyszczania to najlepszym rozwiązaniem będzie: http://cali.pl/sklep/liver-aid/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić leki, zwłaszcza te na nadciśnienie - jako, że zażywa je większość populacji polskiej - czy nie ma wśród nich leków hepatotoksycznych lub w ulotkach ostrzeżeń o podniesieniu AlAT/ALT i AspAT/AST. Podobnie pigułki antykoncepcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie piję alkoholu i nie mam nadwagi, nie jestem otyła i nigdy nie byłam, nie mam cukrzycy, ostatni wynik 78, a przedostatni 84. W badaniu USG z marca tego roku z wątrobą wszystko ok., ale w TK j.brzusznej z października wątroba niepowiększona z cechami stłuszczenia. Zaznaczam, że od 3 lat leczę Ezetrolem wysoki cholesterol, i od tej pory wyniki ALAT systematycznie się pogarszają, choć jeszcze są w normie. Poza tym w ciągu ostatnich 2 lat przyjmowałam Olfen 75 (czasami setka) lecząc centralną surowiczą retinopatię oka. Być może te dwa czynniki są przyczyną. Ale jeszcze nie byłam z tym u właściwego lekarza, bo ten od cholesterolu zlekceważył sprawę dokumentnie. Pozdrawiam wszystkich w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostropet!!!!! Byłem u Profesora w Szczecinie i powiedział że nic lepszego nie znajdę i mogę zapomnieć o lekach na wątrobę wszystkie one są na bazie ostropestu .Jeśli kogoś nie jest przekonany lub nie wieży niech poczyta w Internecie. Czyni cuda jest najlepszy i kosztuje grosze w porównaniu z lekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×