Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyczyna bólu lewego jądra


Gość Wojtek z Wrocławia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojtek z Wrocławia

Witam od 3 dni wyczuwam lekki ból lewego jądra, tak badałem swoje jądra i wydaje mi się, że obok najądrza mam taką małą kulkę, guzek?! Gdy ścisnę to mnie boli. A tak wogole to od pewnego czasu w orgznizmie mam bialkomocz, podwiekszona liczbe erytrocytow i leukocytow! Wyniki krwi natomiast są dobre, miałem robione także USG jamy brzusznej i wykryto mi, że nie oddaje całego moczu i zalega on mi... ponadto USG wykazalo nieznaczne powiekszenie miedniczki w leweej nerce. Czy ma to cos wspolnego z moim bolem jadra, czy jest to guzek? Proszę o porady !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ból najądrza jest związany ze stanem zapalnym. Zapalenie dróg moczowych przeniosło się na najądrze w sposób zstępujący (dość typowa droga szerzenia się zapalenia). Guzek ten, więc jest prawdopodobnie związany ze stanem zapalnym. Trzeba pewnie włączyć antybiotykoterapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaniepokojjony

mam podobny problem co kolega wojtek...rowniez czuje jakas kulke w lewym jadrze....moje dziwne dosc slabe bole lewej pachwiny i jadra pojawily sie gdy powstalo przeziebienie(ból gardła,przez chwile powiekszone wezly chlonne)...bol jest nadal i czuje spory dyskomfort...jutro ide do lekarza...jestem bardzo zaniepokojony *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem takie same objawy i poszedlem do lekarza ordynatora urologii i przebadal mnie zrobił usg (dokładne) i nic nie ma wszystko ok zadnych krwiakow czy guzów , ale ja dalej odczowam dyskomfort . Poczekam jeszcze troche i zobaczymy czy samo minie . mozliwe ze jest to zpowodowane przeziebieniem (czyli zapalenie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wasmartwic ale ja 2 lata temu mialem to samo co wy teraz juz nie boli ponieważ nie mam lewego jądra bo wykryto tam raka...wiec nastawcie sie na najgorsze bo za kilka miesięcy ból sie nasili pójdziecie do lekarza i stwierdzą u was raka tak jak u mnie... narazie on jest nie do wykrycia aleto jest kwestia czasu....przykro mi :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu tez mam taki problem , ale bule sa zmienne , raz boli a czasami nic , ale po sexie jest spoko, chodze regularnie na silowni i zastanawiam sie czsami czy nie jest spowodowane duzym nadmairem testosteronu w organizmie . Może coś doradzicie ?? Zapomnialem dodac ze nie wyczówam zadnego guzka w okolicach jąder ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid, 26

Piotr 12, miałem i czasami miewam to samo- myślałem że to guz, poszedłem do urologa i okazało się, że to stan zapalny najądrza lewego, kazał założyć ciepłe galoty i powiedział że przejdzie. A wyczuwalny guzek to powiększone najądrza- każdy przypadek moze być inny- proponuję udać się do lekarza- on nie gryzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukalam odpowiedzi na te same pytania co wy i znalazlam ta stronke.moj partner ma takie same objawy a poniewaz boi sie isc do lekarza to twierdzi ze nie ma po co bo to moze byc rak.ma takie objawy od okolo 3 lat.bol promieniuje od lewego jadra w gore brzucha i ma guzka.pytanie moje to*jaki to ma byc lekarz?Urolog czy chirurg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też boli lewe jądro.Byłem u lekarza i stwierdził zapalenie jądra.przepisał antybiotyk bóle ustały na 3 dni ,potem wróciły.W tym czasie też nie mogłem się dotykać.Zrobiono mi badanie USG moszny i wyszło tam że mam żylaki na wiązadle. Kolejne badanie to makrery zobaczymy co dalej.Nie lekceważcie takich bóli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Torbiel2

Witam.Mam 31 lat ,po wizycie u urologa USG wykazało dwa guzy na jądrze wielkości 10mm jeden jakby wystawał z wewnątrz.Zostałem skierowany na badanie USG z doplerem i badanie krwi.Wyniki wyszły w porządku.Lekarz stwierdził że to torbiele i kazał mi przyjść za trzy miesiące.Mam pytanie.Co dalej z tymi torbielami?Czy czekanie trzy miesiące coś zmieni,czy trzeba to operować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dużo wiecej lat od Was,ale taki sam problem.Pracuję intensywnie i od pewnego czasu mam kłopoty z kręgosłupem i dlatego co jakiś czas muszę skorzystać z usług sportowego masażysty. Od niego dowiedziałem się, że za ból jader(często) odpowiada środkowy odcinek kręgosłupa.Zanim traficie do lekarzy, spróbujcie porządnego masażu a po dwóch dniach zdecydujecie sami. Dwa dni-bo około tyle trwa *puszczenie* stanu zapalnego.Polecam to tym wszystkim co ekstremują i innym również.To tak jak migrena ,za nią są odpowiednie kręgi szyjne!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×