Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krostki, grudki na napletku


Gość D :(

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek zaznaczę, że mam 14 lat, i nigdy nie odbywałem żadnych stosunków płciowych, nie byłem także molestowany, ani nic z tych rzeczy, a z tego co wiem choroby weneryczne przechodzą głównie drogą płciową... Na końcu napletka od kilku lat mam takie jakby krostki, grudki. Zbierają się one w małe grupki, które potem układają się w rzędy lub w większe skupiska. Jak to ścisnę to nic nie boli, ale jest takie uczucie, jakby w środku był piasek* ucieka spod palców, jeśli można tak to nazwać. Jedno takie coś, na razie bardzo małe, prawie niewidoczne, wyskoczyło mi także na lewym sutku... Sporo czytałem o kile. Podobno jest coś takiego jak kiła wrodzona i nabyta. Czy zatem możliwe abym miał kiłę? Moja matka chyba nie jest zarażona, więc kiła wrodzona jest bardzo mało prawdopodobna, a tym bardziej nabyta, bo, jak już wcześniej zaznaczyłem, nigdy nie odbywałem żadnego stosunku. Czy może to być wywołane masturbacją? Niestety stała się ona moim nałogiem około 3 lata temu, teraz staram się ograniczać. Wracając do problemu: nic mnie nie boli, nie piecze, nie szczypie. Jednak zauważyłem, że miejsce gdzie znajdują się owe nieszczęsne grudki, pod napletkiem w górnej części penisa, jest cały czas tak jakby mokre. Co to jest? Jak mogę się tego pozbyć? Jeżeli potrzeba więcej szczegółów to powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne zaczopowane gruczoły łojowe czyli prosaki. Nic groźnego chociaż jest to mało estetyczne.Zmiany tego typu często w tym miejscu są ulokowane. Odpowiednia higiena tej okolicy powinna zniwelować ten problem. Jeśli jednak to nie poskutkuje najlepiej w tej sprawie udać się do dermatologa oczywiście wcześniej o tym należy poinformować rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Student SLUM

Wpisz sobie w wyszukiwarce *Grudki perliste prącia* , bo prawdopodobnie to jest Twój problem. Nie stanowi to żadnego problemu podczas stosunku , nie można sie tym zarazić, a jedyny defekt jest ze strony estetycznej. Przypadłość ta dotyczy 20% mężczyzn. Diagnozować należy sie u urologa. Leczenie laserem lub krioterapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem mam na całym spodzie penisa grudki duże i małe są białe. Tez się masturbuje ale rzadko co jakiejś 2 miesiące nie uprawiałem stosunków mam tam dużo włosów i poci mi się dolna część penisa oraz górna część moszny. Co mam z tym zrobić czy to prosaki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszyastkim:) też mam problem związany z tym czymś:) na dolnej części penisa mam takie małe krostki (jest ich dużo) i niewiem jak mam je usunąć:) przypominają trochę trądzik taki jak na twarzy:) te krosty próbuje wyciskac ale kiedy wyciskam wychodzi z nich taka jakby jakaś biała masc i jest ok:) ale gdy np wycisne je rano to na wieczór od nowa mogę to wyciskac:) to wygląda tak jak by samo się tam robiło:) i niewiem jak mam to usunąć:) może ktoś wie co to jest? I jak to leczyć?:) z góry dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kiłe i lezałem 2 tyg w szpitalu, podawali mi 4 razy dziennie penicyline, po wyjściu ze szpitala zacząlem brać na zakończenie 2xdziennie rano i wieczorem 2 tabletki doxycykliny, na posladkach mam chrosty, czy wrzody, sam nie wiem co to jest, czasami swędzą czasami nie, co to jest?pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×