Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na wzgórku łonowym


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od 10 lat mam jakąś kulkę pod skórą ma ona może z 1,5cm. Jest przesuwalna, można ja wyczuć palcami jest tak jakby przyczepiona tkanki. Nigdy mnie nie bolała jednak od niedawna zaczęła mnie bolec. Dodam ze mam to na wzgórku łonowym. Gdy zaczyna mnie to boleć boli mnie również udo . Bardzo sie tym martwię. Co to może być? Nie byłam nigdy z tym u lekarza bardzo sie boję. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. od ponad tygodnia również mam dziwny guzek na wzgórku łonowym pod skórą. myślałam, że to czyrak (bo na początku tak to wyglądało), po jakimś czasie zaczynał pękać i wydostała się gęsta wydzielina (jakby ropa pomieszana z bardzo ciemną krwią), pomogłam wydzielinie się wydostać, naciskając wokół pęknięcia, kolejnego dnia wycisnęłam jeszcze trochę tej wydzieliny, a następnego dnia rano miejsce wokół otoczył wielki, ciemny siniak, o wielkości ok. 8x8cm... w okolicy, skąd wydobywała się wydzielina mam stwardnienie, nie kulkę, lecz płaskie, wielkości około 2-3 cm na 2-3 cm. co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olunia. Z tego, co opisujesz to może być czyrak. Ja miałam juz dwa, z czego ten pierwszy musiałam usuwać chirurgicznie,a w przypadku drugiego na szczescie szybko się zeorientowałam i zaczełam z nim walczyć, żeby się wchłonął. Szybko do lekarza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa kilku milimetrowe wypuklenia na wzgórku i miedzy wejsciem do pochwy a odbytem...Nie mam pojecia co to jest i sie boje...wygladaja jak krostki tyle ze to na wzgórku mam juz około 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy mam już chyba 4-tego czyraka. Ostatni zrobił mi się na nosie więc poszedłem do lekarza rodzinnego ale on przepisał mi tylko maść ichtiolową i powiedział że nie można tego wyleczyć. Pomóżcie mi, do jakiego lekarza mam sie wybrać ? Jakie zrobic badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recepta na czyraka.rok temu przez okolo rok czasu zmagalam sie z czyrakami pod pacha.bol nie do zniesienia. kolega ktory mial ten sam problem polecil mi suplement diety o nazwie *spirulina hawajska* koszt ok 50zl w tabletkach.bralam regularnie przez miesiac czasu zgodnie z ulotka i czyraki jak reka odjal!!! od tamtego czasu ani jednego nie mialam.spirulina to sa algi morskie.szczerze polecam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×