Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa w odcinku L5


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 33 lata byłam na tomografi komputerowej,które wykazało przepukline kręgosłupa w odcinku L5,oficjalny opis będe mieć za 3 dni,ale denerwuje się bo niewiem czym to grozi-wydaje mi się,że operacją?czytałam,że czeka się na nią bardzo długo,na kase chorych,a prywatnie duzo kosztuje?prosze o wyczerpującą odp.związana z tą chorobą,z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wszystko zależy od nasilenia objawów, ostatecznym rozwiązaniem może okazać się operacja. Nie zawsze czeka się długo na kasę chorych. Koszt to około 15 tys. zł. i obejmuje samo usunięcie krążka międzykręgowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzisław

czesc, nie ma wyczerpujacej odpowiedzi na twoje pytanie. Przede wszystkim poczekaj na wyniki i skonsultuj to z lekarzem. Operacje odradzam, chyba że występują bóle w pachwinach, nie trzymanie moczu lub problem z opdającą stopą. Mam ten sam problem L5-S1 próbujE wszystkiego od czterech miesięcy ze zmiennym skutkiem ale się nie poddaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, czasami czeka się długo na operację, gdyż wszystko zależy od limitów NFZu, od grudnia zaczynają się nowe limity więc trzeba być dobrej myśli. Prywatnie operacja jest bardzo kosztowna, ale cena strikte uzależniona jest od rodzaju zabiegu - jest kilka możliwości przeprowadzenia zabiegu, najtańsze są endoskopowe ale o rodzaju operacji powinien zadecydować dobry neurochirurg a nie kwestia finansowa. Z wynikiem rezonansu (tomografia nie jest tak dokładna i nie daje w pełni prawdziwychwyników) należy udać się swojego ortopedy, znaleźć najlepszego w swoim mieście neurochirurga bądź neurologa i dopiero wtedy stanie się jasne czy operacja czy leczenie zachowawcze. Czasami wystarczają zabiegi, ćwiczenia. Pod warunkiem że są to ćwiczenia prowadzone przez specjalistę rehabilitacji metodą Mc Kenzie. Inne ćwiczenia tak naprawdę dużo nie pomogą jeśli doszło już do przepukliny. Trzeba być również świadomym tego, iż jeśli ktoś choruje na przepuklinę kręgosłupa i stan zdrowia się dość szybko pogarsza należy zdecydować się na operację. Nie jest to koniec świata a jedna Wielka Ulga. Jest wielu *magików* oferujących szemrane metody i kasujących za to ogromne pieniądze (kręgarze, lasery itepe itede), lepiej oddać się w zaufane ręce specjalisty, bo szkoda czasu i pieniędzy. Jak już dojdzie do opadania stopy, nie trzymania moczu czy kału może być za późno. Długotrwale uciśnięty nerw przez przepuklinę jądra miażdżystego może po operacji nie zregenerować się całkowicie i objawy neurologiczne mogą pozostać nawet do końca życia. Więc lepiej chyba poddać się zabiegowi zanim to nastąpi? Ja miałam oprację 2 miesiące temu. Każdego dnia od zabiegu jestem szczęśliwa i wdzięczna mojemu lekarzowi. Życie bez bólu to naprawdę ulga i poprawa jego jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna z Częstochowy

Witam Moja mama ma przepuklinę kręgosłupa na odcinku C6/C7, wymagającą szybkiej operacji. Chciałam się dowiedzieć gdzie najlepiej jest jechać na taką operacje i jaki mniej więcej byłby koszt takiej operacji?? Prosze o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem po Rezonansie Magnetycznym wynik przepuklina dysku w odcinku L5. Pozostałe objawy drętwienie lewej połowy lewej stopy oraz podudzia. Ból ustąpił teraz pojawia się w rejonie pośladków tylko po dłuższym siedzeniu. Moje pytania. 1. Podczas zabiegu usuwany jest cały dysk czy tylko cześć która uciska? 2. Czy przy usunięciu całkowitym dysku jest konieczny implant? 3. Jakie są terminy w NFZ w Waszych rejonach? 4. Jaki jest koszt usunięcia przepukliny? 5. Jaki jest koszt implantu? Dziękuję i życzę jak najmniej bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu usunięto mi przepukline w odcinku L5 S1. Usunięto tylko przepukline a nie cały krążek. Operację przeprowadził prof Kasprzak w Kaliszu w ramach funduszu NFZ. Czekałam pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. problemy z kręgosłupem mam od kilkunastu lat. jakos z tym sobie radziłem. niestety od kilku miesięcy mam silne bole prawej nogi od pośladka dopięty. poszedłem prywatnie do lekarz który wykonal zabieg. mianowicie zdiagnozowal przepuklinę zabieg polegal na wstrzyknięciu w okolice przepukliny jakiegoś specyfiku po którym nastapila ogromna poprawa / niestety tylko na 5 dni wydalem na ten zabieg z wizyta 750 zl polowa mojej pensji. pracować nie mogę a mam 2 dzieci na utrzymaniu .kiedy się skontaktowałem z lekarzem i powidzialem ze bol wrocil. odparl ze musze zrobić operacje ale to już nie u niego. co mam robic ? niemam pieniędzy na prywatna kolejna wizyte u specjalisty poruszanie sprawia mi ogromny bol a na nfz to 6 miesięcy się czeka za wizyta. jestem załamany tym co się dzieje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek

nie zalamuj sie musisz zrobic zabieg ja dzisiaj sie zapisalem i czekam w zasadzie 3 miesiace w rzeszowie, objawy te same bol nie do wytrzymania nie pomaga nic a zaczynalem od masazy po zastrzyki i nic jeszcze gozej sytuacja podobna bo pracowac sie nie daje a pieniadz potrzebny, ja bede jeszcze probowal zmniejszyc termin tylko ciezko znalezc odpowiednia osobe co pomoze, łycze sie z toba bo wiem co to znaczy i takich jak my jest wielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AGNIESZKA

Ludzie nad czym wy się zastanawiacie.Właśnie dziś mija 2 miesiące od operacji.Teraz wiem jak wygląda życie bez bólu nawet już wróciłam do pracy.Nigdy nikomu nieodradze operacji .Operował mnie wspaniały neurochirurg dr.Sopstyl w szpitalu Brudnowskim w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatna operacja usunięcia przepukliny jądra miażdżystego to koszt 6tyś Sama mam problemy z kręgosłupem - przepuklina L4-L5 z uciskiem na korzeń nerwowy S1 Nie zastanawiam się, nie będę czekać, aż zostanę kaleką. Zdrowie jest więcej warte niż pieniądze. To co jest nam serwowane to leczenie objawowe - tabletki przeciwbólowe, blokady sterydowe to wszystko tylko maskuje ból a problem narasta nie znika sam z siebie. Zacznijcie sami myśleć o swoim zdrowiu zanim firmy farmaceutyczne napełnią kieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×