Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pięty u dziecka


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Ośmioletnia córka skarży się od tygodnia na ból pięty. Pięta boli w momencie dotykania lub stawania na niej. Nie ma na niej żadnych zmian widocznych na zewnątrz. Miała zrobione zdjęcie rtg stopy w opisie *nie stwierdzono zmian kostnych*. Noga była moczona w soli jodowo-bromowej i smarowana Fastum. Nie ma żadnej poprawy. Pytałam córkę czy moze gdzieś w szkole się uderzyła lub mocno stąpnęła na nią ale nie pamięta aby coś takiego miało miejsce. W tej chwili chodzi cały czas na palcach. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić aby ulżyć jej w cierpieniu. Proszę o radę bo jestem bezradna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania co się dzieje. Taki opis jak Pani przedstawiła może tylko świadczyć o jakimś nerwobólu czyli samoistnym podrażnieniu nerwu. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym, aby dokładnie zbadał nogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cię proszę napisz co z twoją córką ,moja ma 10 lat i też od 3 miesięcy chodzi na palcach u lewej nogi zdjęcia rtg bez zmian miała zabiegi laser i pole magnetyczne ,ostatnio byłam na scyntygrafi trójfazowej kości i nadal niewiadomo co to,a pięta boli coraz mocniej zwłaszcza wieczorami błagam pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cię proszę napisz co z twoją córką ,moja ma 10 lat i też od 3 miesięcy chodzi na palcach u lewej nogi zdjęcia rtg bez zmian miała zabiegi laser i pole magnetyczne ,ostatnio byłam na scyntygrafi trójfazowej kości i nadal niewiadomo co to,a pięta boli coraz mocniej zwłaszcza wieczorami błagam pomocy.Dodam że też pięta wygląda normalnie i podejrzewano haglunda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj z c órka spedziłysmy ca ly dzień w szpitalu gdzie trafiłysmy z b ólem lewej pi ety. Córka trenuje tenis ziemny i to dla niej jest uci ążliwe. Diagnoza jaką postawił lekarz wskazuyje na Ścięgno ahillesa oraz odwapnienie co powoduje ból piety. kategorycznie zakazał wf w szkole przerwanie treningów oraz zalecił zabiegi w poradni rehabilitacyjnej. Otrzymałam tez informacje ze bardzo czesto u dzieci pojawia sie ten problem w okresie dojrzewania dlatego tez nie mam mozlwisci wyleczenia poniewaz moze sie nawracac. Mysle że najlepszym wyjściem jest wizyta u dobrego ortopedy dzieciecego, który może stwierdzic przyczynę bólu pięty ale uważam tez że każdy przypadek może byc indywidualny. Jeszcze informacją jaka udzielił mi lekarz było to że trzeba coś z tym robic w miarę pilnie ponieważ dziecko nie bedzie mogło chodzić na tej nodze i choroba bedzie mogła sie pofgłębiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego syna też boli pięta bylam u lekarza ortopedy.Często ten ból występuje w wieku dojrzewania.Nie ma leków trzeba oszczędzac pietę bo może dojść do martwicy.Jeśli nie jest pięta czerwona ani ciepla to nic się nie dzieje w innym wypadku trzeba założyć gips i czekać aż samo przejdzie .Może trwać to aż do roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 8 letnia córka też od kilku tygodni {z przerwami} skarży się na ból pięty i kolana smarowania nie pomagają a jeżeli to na krótko zaczęło mnie to niepokoić mam skierowanie do ortopedy a oprócz tego na morfologie i pasożyty bardzo mnie to martwi bo niema w niej energii jest blada i niema apetytu nie wiem czy te dolegliwości mogą być powiązane ale z bólem pięty jak czytam w tym wieku jest dużo dzieci może to faktycznie efekt wzrostu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×