Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie pachwiny prawej i drżenie nóg po operacji przepukliny


Gość Mirosław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirosław

Moje objawy to drętwienie pachwiny prawej sięgające od początku (na brzuchu) układu moczowego (poniżej pępka) promieniujące w kierunku na odbytnicę, bolesne skurcze prawej stopy, rzadziej lewej, drętwienie palców u nóg. Kilka lat temu miałem zabieg przepukliny prawej, dużej przechodzonej, która weszła do prawej moszny. Jakiś czas po zabiegu przeniosłem ciężar i poczułem pęknięcie w okolicy po zabiegowej. Pierwszy ujemny skutek to ból końcowego brzegu lewej stopy , następnie piekące pośladki przy siadaniu, dalej uczucie zawieszenia ciężaru w środku krocza, problemy z erekcją, problemy z oddawaniem moczu, aż do jego zatrzymania, po zdjęciu cewnika bardzo niski strumień moczu. Urolodzy nie stwierdzają zmian w mosznie, badanie wykluczają prostatę, ostatecznie rezonans kręgosłupa stwierdza skoliozę lewostronną i dyskopatię trój miejscową w odcinku lędźwiowo krzyżowym, zapalenie stożka końcowego, zalecone leki baclofen i metypred. Leki nie pomagają, a wręcz obecnie odczuwam drżenie nóg i momentami chód pijanego. Czy oderwanie siateczki wprowadzonej w zabiegu przepukliny może powodować powyższe objawy lub ich część ?, czy siateczka może spowodować zapalenie układu moczowego, a ze względu na wieloletni stan zapalenia, czy mogło ono spowodować zapalnie stożka końcowego kręgosłupa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolegliwości nie są związane z defektem zastosowanej siatki w czasie zabiegu plastyki przepukliny, ale z powodu zmian w zakresie rdzenia kręgowego i nerwów odchodzących z niego. Leczeniem powinien zająć się neurolog, który w tej materii będzie najlepszym lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, jednakże lekarz neurolog u którego byłem zalecił mi tylko leki opisane wcześniej, przed ich zażywaniem nie odczuwałem drętwienia a miałem tylko, albo aż uczucie ciężaru w kroczu, problemy z oddawaniem moczu i erekcją, a precyzyjniej była ona słaba, i ogólne osłabienie organizmu, zwiększoną potliwość szczególnie w nocy, być może wzrost temperatury (w ciągu dnia jej nie odczuwałem). O przepuklinie wspomniałem gdyż jakiś czas po operacji z głupoty przeniosłem ciężar i odczułem jakby pęknięcie w jej dawnym miejscu, jakby mi się coś tam rozdarło, zewnętrznie nic nie zauważyłem, po tym o tym zapomniałem, a jakiś czas później zaczęły się moje problemy rozpoczynając od stopy przechodząc do pośladków, później palący (piekący) ból prawej nogi i o wiele słabszy lewej, a następnie ten ciężar w kroczu, później słabnące oddawanie moczu i erekcja. Obecnie piekący ból w kroczu ze szczególnym naciskiem na prawą pachwinę (tę w której była przepuklina), ażeby nie było mi za dobrze obecnie poniżej pępka ma (wyczuwam) nową przepuklinę i i zdrętwienie prawej strony podbrzusza aż do krocza, a kroczu uczucie jakbym miał tam kamień, dotykając nie mam nic. Moje wołanie o pomoc bierze się stad, że byłem u urologów, nic , byłem u proktologa, nic, byłem u neurologa tylko powyższe leki, nawet żadnego zalecenia co rehabilitacji. Czy jest jakieś badanie które może stwierdzić stan siatki przepuklinowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×