Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel włosowata kości ogonowej


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Pati 3 miesiące temu pierwszy raz zauważyłam a raczej poczułam bo ból i guzek, miałam wrazenie ze kilka dni wystarczyło aby urosło wieksze i coraz bardziej bolało! Pierwsza moja reakcja to leki przeciwzapalne i maść czy żel . 2 miesiące ciszy a teraz przed samymi świętami w 2 tygodnie z rozmiaru małego groszka zrobił się spory groszek i ból! Po świetach 3 konsultacje lekarskie, tydzień i decyzja. Prywatna klinika i już. Miałam już przetoki i dlatego czym szybciej tym lepiej. Dzisiaj mija 10 dzień dalej boli i to bardzo, moj czas spedzam na brzuchu, ale dzisiaj juz widze ze sie zaczyna goic.Także trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piszę do WAs ponieważ mam ogromny problem a wizytę u chirurga mam dopiero we wtorek. Otóż jakiś miesiąc temu miałem wycinany torbiel włosowaty z *rowka*. Założyli mi 5 szwów, juz mam je zdjęte, zostawili także otwartą ranę ponieważ tak trzeba...2 dni temu z tej rany zaczęło wydobwyać się ropa :( Pierwsze odczucie że ZNOWU bedę miał operację ! Jak to możliwe ze znowu leci z tego ropa ? Czy lekarze coś schrzanili ? Wizytę tak jak pisałem mam dopiero we wtorek całą majówkę szlag trafił przez to ustrojstwo...W związku z czym kieruje pytanie do WAs czy to normalne ? czy mam coś robić jakis opatrunek na to położyć ?? myje 2x razy te okolice, Proszę o pomoc. Dodam ze praktycznie nei dostałem żadnych inforacji od lekarzy po wyjsciu ze szpitala jak o to dbać...zmieniałem tylko codziennie opatrunki. Torbiel trafia sie osobom o duzym zaroscie, mi te włoski na tyłku zaczeły szybko rosnac i przypuszczałem ze mógł dostac sie własnie jakiś włosek do tej rany i spowodować wycieki. Chyba najlepsze by było laserowe usuniecie włochów z okolic dupy :-) Ciekawie tylko ile taki zabieg kosztuje... Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosenka

Łukasz Szczerze to moja rana po operacji nie była wcale zaszyta! Nie miałam nawet jednego szwu. co do mycia zabieg miałam 20 i od tamtego czasu opatrunki zmieniam i sie dokładnie myje 4-5 razy dziennie goi sie naprawdę bardzo ładnie! A co do laserowego usuniecia owłosienia zabiegi są jeżeli chodzi o to miejsce to gdzieś ok 200-300 pln ale jeden zabieg nie wystarczy. Niestety ja jestem przekonana że dopiero po laserze pojawiła mi sie torbiel i jest powikłaniem. Pozdrawiam sosenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziunia

Łukasz Wcale ze nie maja torbieli osoby ktore maja obfite owłosienie(ja na przykład mam tak drobne ze przed zabiegiem nie musieli mi nawet tego golic) swoja cała sytuację opisalam na samym poczatku tego tematu. Ale zdziwło mnie to ze nie dostałes zadnych wskazówek od lekrza. ja przy wyjsciu ze szpitala nawet sie o to nie musialam pytac bo sam mi powiedziali ze mam to przmywac woda utleniona a potem oklady z rivanolem. A to ze po zdjeciu szow wycieka ropa to nie jest normalne, ale pojawia sie u wielu osob (tak mi powiedzial moj chirurg) tez to przeszlam i rowniez moja pierwsza mysl to byla *ponowna operacja* ale pobrali mi probke na posiew i okazalo sie ze w ranie znajduja sie bakterie i trzeba zastosowac odpowiedni antybiotyk aby je zwalczyc, i tak przez tydzien brałam te leki az zaczeło mi to sie pomału goic.aaa... zapomnialam dodac ze stosowalam jeszcze przy tym lape zeptera, (naswietlalam 3 razy dziennie po 10min- a lampa ta jest bakteriobojcza i leczaca wszelkiego typu rany) . A co do prysznica, to było w pełni zabronione dopuki rana choc trochę sie nie zagoi, ja normlanie mogłam wejsc dopiero pod prysznic po jakims miesiacy, a wiec mozecie sobie zdawac sprawe jaki to byl koszmar. teraz jestem prawie 4 miesiace po tym zabiegu i nie odczuwam zadnego bolu *] a musz sie przyznac ze dowpiero dwa tygodnie temu stanelam przed lustrem i w koncu zobaczylam swoja rane( o rekacje nie pytajcie bo byla straszna) mam okropne blizny po szwach, ale na szczescie jest to miejsce w ktore nikt nie zaglada,hehe. Najgorsze bylo to ze mama nie chciała sie podjac zmiany opatrunkow bo tak ta rana otwarta strasznie wygladala, ale na szczescie ma sie w rodzinie pilegniarke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosenka

Witam 21 dni po.... Jestem bardzo zadowolona a nawet bardziej, naprawdę pieknie sie goi! Z tak wielkiej rany a własciwie dziury zostało już bardzo mało, Prysznicowanie tego miejsca i zmiana opatrunku 4-5 razy dziennie to podstawa sukcesu! Wysięg z rany jest minimalny, gaziki są prawie czyste! Takze nie ma tego złego! Pozdrawiam sosenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulinka

Hej:) tydzień temu miałam operacje wycięcia torbieli włosowatej. Dostałam oczywiście znieczulenie ogólnie. Po 5 dniach wyszłam za szpitala i jest bardzo dobrze. MOge normalnie siedzieć(chociaż nie rozsiadać sie za bardzo) chodzić i wszystko inne. Za tydzień mam mieć zdejmowane szwy i mam nadzieje że będzie po przygodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Kati,A ile czasu narzeczony zweklal, tzn ile czasu minelo od pojawienia sie ropnia do operacji i potem ile czasu gojenia ?* Michał, 2009-04-27 20:42:13 Przepraszam, że dop. odpisuje: w sumie dość długo nic z tym nie robiliśmy, był u 3 lekarzy - jeden stwierdził , że wytnie to ambulatoryjnie, do drugiego jeździł kilka razy na *oczyszczanie i wyciskanie* a ostatni od razu uznał ze nadaje się do wycięcia. N.właśnie mi mówi że z 2 lata to nosił zanim postanowił pójść do lekarza. Lekarz uznał, że torbiel była głęboko *wżarta* i przenoszona. Gojenie trochę trwało, ropa dość długo się sączyła, aż - tak jak pisałam nasiadówki nadmanganianu potasu i te opatrunki *srebrne*. Zdecydowanie to pomogło w wygojeniu się rany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Witam.Dzisiaj byłem u proktologa i stwierdził,że mam torbiel ewentualnie przetokę ale zaglądał mi w d... i nie znalazł wewnętrznego ujścia,więc raczej torbiel.Czytałem Wasze wypowiedzi i piszecie,że przed zabiegiem sączyła się z tego ropa. Mi się leje krew i to mnie martwi. I mam pytanie: ile taka frajda kosztuje w prywatnej klinice? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziunia

do Piotrka: Mi się nie sączyła z tego ropa przed zabiegiem, tylko tak jak Tobie - krew. (ropa -po zabiegu) Gdzieś czytałam ze taki zabieg w prywatynych klinikach moze kosztowac do 800zl (ale to jeszcze zależy gdzie- ja to sprawdzałam w Warszawie). Nie martw się ze leje Ci sie krew, ja na poczatku tez tak miałam bo najpierw urósł mi taki guzek, a potem gdy pękł to też mi się *lało*. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od roku co 3 miesiące rósł mi ropniak na kości ogonowej, między pośladkami, ból był do nie wytrzymania. Za każdym razem miałam go nacinanego i wkładany sączek by ta ropa wyleciała ale bez skutku gdyż to ciągle wracało. Dziś rano chciałam się dowiedzieć coś o tych dolegliwościach i trafiłam na tą stronę. Okazało się że bardzo dużo osób było w takiej samej sytuacji jak ja, po południu poszłam do chirurga wcześniej oczywiście otrzymałam skierowanie do lekarza. Chirurg zdecydował że dostane znieczulenie miejscowe i wytnie mi to. Już jestem po zabiegu czuje się dobrze zabieg nie był tak drastyczny jak myślałam, za 3 dni idę kontroli i ściągania szwów. Jestem szczęśliwa bo po tym zabiegu nic już mi nie wyrośnie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam co mam zrobic, jakis rok temu urosla mi kuleczka, po 2 dniach zniknela, po kilku tyg. znow sie pojawila, poszedlem do chirurga, nacial mi ropien i oczyscil, po tygodniu znow do niej zajrzal, powiedzial ze jest ok i iles % ludzi ma z tym spokoj po oczyszczeniu i to czy zdecyduje sie wycinac czy nie to zalezy ode mnie. Minal prawie rok i jest cisza... nic sie nie dzieje, nic nie boli, nic nie rosnie... Akurat mam taki czas ze moglbym sie poddac operacji i bez konsekwencji w zyciu prywatnym dojsc do siebie, ale czy to ma sens? Czy ma sens latanie z tym po lekarzu skoro jest ok? Mial ktos tak ze tyle czasu po nacieciu ropnia mial spokoj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Myślę że jeśli tal długo Ci nic nie wyszło to tak jak napisałeś nie którym osobom nie jest potrzebny zabieg ale szczerze nie mam pojęcia bo mi wychodził co 3 miesiące. Ja już jestem 3 tyg. po zabiegu i nadal mam szwy wcześniej się pomyliłam pisząc że za 3 dni będę mieć je ściągane ale wszystko jest dobrze, rana się oczyszcza a to jest najważniejsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke to boli, jak sama wiesz nie jest to miejsce zbyt normlane... jak mi wyciągali to mnie bolalo,nie mocno ale troszke, zeby nie było- to ja Cie nie strasze *] ja to sie w ogole boje takich rzeczy*] ale po wyjeciu jest smieszne uczucie, taki lek przed usadzeniem sie w wygodnj pozycji,za pierwszym razem jest najgorzej, bo wydaje sie ze zaraz ci sie to wszystko rozerwie*) ale ja przetrawalam to i ty dasz rade*] zycze szybkiego powrotu do normlanego siadania*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ja tez uwazam ze jest to Ci nie potrzebne, tak jak kolezanka napisala wyzej. Kazdy organizm reaguje inaczej, a skoro to ci sie juz nie pojawia to po co masz przechodzic przez 3-miesieczne meki... ja proponuje zebys sie zglosil do lekrza i sie poradzil co masz zrobic *]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a mnie się wydaje, że nie jest tak, jak koleżanki mówią.Nie pojawia Ci się teraz,ale np.za rok znowu może Ci wyskoczyć i przeżyjesz to o wiele gorzej. Mój chirurg mi tak właśnie powiedział, to się nawraca, samo przecięcie nie jest leczeniem w momencie, kiedy dochodzi do zapalenia i powstaje ropień, to jedynym ratunkiem jest przecięcie. To Cię nie wyleczy, bo korzenie torbieli nadal masz w sobie, tylko na jakiś czas sobie przygasły. Mnie to też dopadło, nie zdawałam sobie nawet sprawy, że taka choroba istnieje. Mnie też pojawiał się ból, który uniemożliwiał mi siedzenie, potem znikał, potem się pojawiał i już nie zniknął, tylko uderzył z taką siłą, że prawie wyzionęłam ducha.Gorączka ponad 39 stopni, tyłek to jeden wielki obrzęk i guz... Skończyłam na nacinaniu na żywca ( o masakro) i antybiotykach, po których wysiadł mi żołądek. Operację mam w lipcu, i chirurg w ogóle nie przyjmował do wiadomości braku operacji. Zrób, jak uważasz, ale ja na twoim miejscu bym to wycięła póki jest uśpione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serdeczny@gmail.com

no ja jestem niecały tydzień po nacięciu ropnia i już mało co pojawia się ropy no, ale lekarz powiedział, że jeszcze długa droga przede mną i żebym uzbroił się w cierpliwość lol no i jeszcze jak się zagoi to będę musiał iść na ten zabieg usunięcia tego torbiela :// i to kurna ma akurat miejsce kiedy kończę pierwszy stopień studiów i jeszcze jeden egz mi został i obrona pracy lic *// ogólnie to chciałem się zapytać czym mogę przepłukiwać ranę? dziś zapomniałem zapytać się co to było bo zapomniałem xD gdzieś przeczytałem, że octenisept jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczny@gmail.com , przepłukiwac jak najbardziej możesz(ale nie za gorącą ani nie za zimną woda) , co prawda mi jeden lekarz po zabiegu zabronil przeplukiwania, ale jak po jakims czasie poszlam to drugi powiedzial ze moglam tydzien po zabiegu spokojnie sobie przemywac) .Ja miałam jakiś taki płyn do przepłukiwania, ale nie powiem Ci nazwy bo powiem szczerze ze nie pamietam i nie chce Cie w bład wprowadzic. A ja jestem 6 miesięcy po zabiegu i od 3 dni mam w tym miejscu taki dziwny ból- promieniuje mi po okolicy tej rany. Mama mi oglądła ta rane i powiedziała ze nic niepokojacego sie tam nie pojawia, moze ktos z Was miał cos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serdeczny@gmail.com

hej no po tygodniu mi się właściwie prawie zagoiła ta rana po nacięciu tego ropnia. lekarz powiedział, że spokojnie mogę przemywać tym octaniseptem. no i powiedział, że właściwie w przyszłym tygodniu mógłbym iść na usunięcie tego torbiela włosowatego. tylko, że teraz jest taki motyw, że pielęgniarka chciała mi wypisać skierowanie do szpitala a chirurg na to, że nie, że zrobi ZABIEG tu w poradni i że mam wpaść pod koniec tygodnia (bo mam jeszcze egzamin w tygodniu) i się umówić na początek lipca. jak myślicie nie lepiej iść do szpitala z tym? no chyba, że u mnie to nie jest takie duże lol ale jak się okaże, że zajmuje to więcej miejsca i zabieg obejmie większy obszar ciała to by była siara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie tez slyszalam ze niektore osoby miały *przyjemnosc* miec to w poradni, ja naszczescie nie. Ja na Twoim miejscu zglosilabym sie z tym do szpitala(przynajmniej takie jest moje zdanie) , ja mialam to pod narkoza, nic nie czulam ani nie slyszalam obodzilam sie z lekkim bolem i bylo po wszystkim.A w poradni bedziesz musiał wysluchiwac wszystkiego*p Ale zrobisz co bedziesz uwazal. pozdrawiam*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ja miałam zabieg w poradni chirurgicznej dostałam znieczulenie wokół tej narośli i jak byłam nacinana to nic nie czułam bo znieczulenie po chwili działa, mnie osobiście zastrzyk bolał ale to zależy bo w dużej mierze to panika i strach bynajmniej w mojej sytuacji. Miałam szczęście bo trafiłam na bardzo miłego lekarza a jak wiadomo to jak jest miła atmosfera to i mniej boli, po 3 tygodniach ściągnięto mi szew(nawet nic nie bolało) a blizny nawet nie widać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak Patina powiedziała, to zalezy od lekarza i od nastawienie. Ale skoro ma sie robione to w poradni tzn ze jest to bardzo male, ja osobiscie mialam to tez swierze ale lekarz zdecydowal sie na zabieg na sali operacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×