Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania w leczeniu torbieli włosowej okolicy kości krzyżowej


Gość Tomek- Zamość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek- Zamość

2 tygodnie temu miałem operacje wycięcia torbieli włosowej okolicy kości krzyżowej. Wedle lekarza była dosyć duża i głęboko cieli. Po zabiegu miałem zaszytą ranę z wstawionym drenażem Redona który usunięto mi po 5 dniach. Niedawno zdjęli mi szwy ale okazało się, że w okolicy gdzie był wstawiony dren skóra się nie zrosła. Ponadto mam jakieś wycieki z rany tyle, że nie wygląda to w pełni jak ropa ( czasem jest prawie przezroczyste, czasem lekko brązowawe, ale o strasznie płynnej konsystencji-jak woda. Lekarz powiedział że długo się to będzie goić ale chciałbym wiedzieć czy ta się rana zamknie sama bo te brzegi wyglądają na lekko podgojone- czy to tylko tak wygląda a się goi od środka i się zrówna skóra w tej okolicy? Ile to tak w teorii może trwać? Chciałbym wiedzieć czy zastosowana metoda była dobra i czy teraz pozostawienie tej dziury - ma ponad 2cm jest dobrym rozwiązaniem? Ponadto chciałbym wiedzieć czym mogę przyśpieszyć o ile się da proces gojenia - Octiseptem? Dodam tylko,że jak miałem szwy to kazał mi moczyć ta okolice i myć mydłem w wannie, ale teraz po zdjęciu każe mi tylko płukać prysznicem, i mam robić opatrunki z Rivanolem. Dodam jeszcze, że pomimo zdjęcia szwów i tej otwartej rany praktycznie nie boli. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojenie zazwyczaj następuje od dna rany i trwa bardzo długo, czasami 2-3 miesiące, długo także wydziela się płyn rożnego typu z takiej rany. Rana powoli zarośnie i zabliźni się, dobrze, że jest otwarta, gdyż płyn może się wydobywać z rany, a nie zalegać co mogłoby doprowadzić do zakażenia. Ranę należy myć dokładnie w mydlinach i stosować opatrunki na Rivanolu lub Octenisepcie. Gojenie przebiega normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to wycinane na początku lutego a rana zagoila się dopiero na początki mają ,a ranę miałem wielkości większego jajka kurzego. I z rany też mi się coś sonczylo i była to ziarnina, także wszystko jest ok. Nie macie co panikowac tylko cierpliwie czekać aż rana się zagoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×